Şekerbank Altın Hesabı Özellikleri

İnsanlar hayatlarında belli yaşa geldiklerinde iş hayatına atılarak hayatlarını daha iyi standartlara getirmeyi hedeflerler. Bunun için kazandıkları ile belli birikimler yapmayı uygun bulurlar. Bu birikimleri korumak ya da arttırmak için ise farklı yolları denedikleri görülür. Bu yollardan biri de Şekerbank altın hesabı açtırmaktır. Altın hesabı sayesinde güvenli bir ortamda altın alım satımı gerçekleştirebilirsiniz. Altın hesabına baktığımız da bizleri vadeli ve vadesiz altın hesabı karşılamaktadır. Yaptırılacak olan her hesap işleminde herhangi bir ücret alınmaması da müşterileri sevindiren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Vadeli altın hesabının en önemli özelliği belli vadeler belirlenerek altığınız altınlara faiz uygulanmasıdır. Hesap açma işlemleri için internet, mobil ve Şekerbank şubelerini tercih edebilirsiniz. Vadesiz altın hesabı birikim hesabı olarak da adlandırılmaktadır.

Altınlarınıza vadeli hesaptaki gibi ayrı bir değer katmamaktadır. Ama düzenli birikim yapmak isteyenler için önerilen hesap türü olarak karşımıza çıkar. Özellikle düzenli birikim için vadesiz TL hesabınıza ya da kredi kartınız üzerinden gereken talimatı da verebilirsiniz. En az bir gram altın için 100 TL ve üzerinde bir talimat verilmesi gerekir. Düzenli altın birikimi talimatı ile işlemlerinizi kredili mevduat hesabı limitini kullanarak da sağlayabilirsiniz. İnsanların açtıkları Şekerbank altın hesabı ile birikiminizi kolayca arttırabilirsiniz. Eğer verdiğiniz talimat günü haftasonu ya da resmi tatil gününe denk geliyorsa talimat gününü takip eden ilk iş gününde talimatın uygulanması sağlanır. Talimatları vermek için telefon bankacılığını kullanarak kısa zamanda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz altın hesabı açtıracak olan müşteriler pek çok avantaja sahiptirler. Bunların başında döviz alıp satar gibi altın alıp satma imkânına sahiptirler. Özellikle bu işlemi 7/24 yapabilirler. Bunun yanı sıra fiziki saklama ya da riskler oluşturulmadan altın hesaplarına istedikleri kadar altın alma hakkında sahiptirler. İstenilen TL hesabı kullanılarak Şekerbank altın hesabına altın alma imkânı da sağlandığı gibi bozdurulan altınlarında vadesiz TL hesabına aktarılması sağlanır. Vadesiz altın hesabına sahip olan müşteriler herhangi bir işletim ücreti de ödememektedir. Böylece güvenilir bir şekilde birikimlerinizi değerlendirmeniz sağlanır. Altın hesabı olan müşterilerin bankada başka bir hesapları varsa belirledikleri bakiyeleri havale yolu ile aktarabilirler. Bu işlemler için internet bankacılığını kullanmak daha doğru olacaktır.

 Bir önceki yazımız olan İş Bankası Altın Hesabı başlıklı makalemizde altın hesabı, İş Bankası ve İş Bankası Altın Hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git