Şekerbank Arsa Kredisi

Bir arsa satın almak sizi zengin edebilir. Konut inşası veya tarımsal faaliyetler için satın alacağınız bir arsayı doğru değerlendirdiğinizde ailenizin geleceğini garanti altına alabilir ve ekonomik refaha kavuşabilirsiniz. Arsa, değerini hiçbir zaman kaybetmeyecek olan bir yatırımdır. Bu yüzden birikimlerinizi değerlendirmenin en iyi yolu bir arsa satın almaktır.

Ancak kıyıda köşede birikmiş olan paranız satın almak istediğiniz arsayı finanse etmek için yeterli olmayabilir. Nitekim arsa fiyatları sürekli olarak artıyor. Bu durumda umutsuzluğa kapılmanız gerekmez. İstediğiniz arsayı satın alabilmeniz için birçok banka kredisi bulunuyor. Tarımsal faaliyetler veya imar için arsa almak istiyorsanız Şekerbank arsa kredisi fırsatlarından yararlanmamanız için hiçbir sebep yok.

Krediden yararlanmak için öncelikle satın almak istediğiniz arsayı belirlemeniz gerekiyor. Kredi, arsa ekspertiz değerinin %45’i oranında sağlanmaktadır. Bu yüzden sahip olduğunuz birikimin arsa değerinin en az yarısı kadar olması gerekir. Arsayı seçtikten ve fiyatını öğrendikten sonra gerekli belgelerle banka şubesine başvurabilirsiniz. Başvurunuz en kısa zamanda değerlendirilecek ve tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Şekerbank tarafından sağlanan arsa kredisinden yararlanabilmek için şahsınız adına kayıtlı imarlı arsa, konut veya işyeri sahibi olmanız gerekiyor. Bu süreç içinde arsanız veya konutunuz ipotek altına alınacaktır. Kullanmaya veya kiralamaya devam etmeniz için mahsur bulunmamaktadır. Ödemeleri birkaç ay üst üste geciktirmediğiniz sürece konut, arsa ve işyerinizin kullanımında herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Arsa kredisinden yararlanmak için Şekerbank müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer maaş veya yatırım hesabınız Şekerbank üzerindeyse kredi almanız daha kolay olacaktır. Böyle bir durumda gerekli belgelerin bankada kayıtlı olması yeterlidir. İnternet şubesi, müşteri hizmetleri veya mobil uygulama üzerinden 7 gün 24 saat başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınız en kısa süre içinde değerlendirilecek ve olumlu olduğu takdirde kredi miktarı hesabınıza yansıtılacaktır.

Düşük miktarlarda taksitlerle ödeyebileceğiniz Şekerbank Arsa kredisi 120 aya kadar vade olanağına sahip. Yani kredi ödemesini 10 yıl gibi uzun bir sürece yaymanız ve bu süre boyunca düşük faizlerle ödeme gerçekleştirmeniz mümkün. Dosya masrafı ödeme bittikten sonra bankaya başvurarak geri alınabilmektedir.Bir önceki yazımız olan İş Bankası Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi, İş Bankası Arsa Kredisi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git