Şekerbank Ek Hesapları

Geçici maddi sıkıntılar için kendinizi güvence altına almanız son derece önemlidir. Fatura, kira, taksit gibi ödemeleriniz maaşınızın geciktiği veya herhangi bir sebepten ötürü hesabınızdaki bakiyenin azaldığı bir döneme denk gelirse bu durum size çok büyük sıkıntılar yaratacaktır. Faturanızın bir gün gecikmesi bile aldığınız hizmetin iptaline sebep olabilir.

Böyle durumlarda kendinizi güvence altına almak kredili mevduat hesabı açtırmak ile mümkündür. Bu hesap, vadesiz hesabınızdaki bakiye bittiğinde kullanmanız ve maddi sıkıntı dönemlerinizde yararlanmanız için geliştirilmiş bir hesap türüdür. Şekerbank müşterisiyseniz yapmanız gereken tek şey en yakın banka şubesine başvurmak ve kredili mevduat hesabı açtırmak istediğinizi belirtmektir. Bankanın prosedürleriyle ilgili bilgiyi de müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

Eğer maaşınızı Şekerbank yoluyla alıyorsanız Şekerbank ek hesap açtırmak için kimliğiniz ile birlikte banka şubesine gitmeniz yeterlidir. Ancak bankada bulunan hesabınız maaş hesabı değilse ikametgâh belgesi ya da adınıza kayıtlı bir faturanın bulunması gerekecektir. Başvurunuz 5 iş günü içinde değerlendirilir. Değerlendirme tamamlandıktan sonra tarafınıza olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır.

Şekerbank’ın kredili mevduat hesabı, vadesiz hesabınızdaki bakiyenin bittiği her an yanınızda! Özellikle otomatik ödeme talimatı verdiğiniz kira, fatura, taksit gibi ödemelerinizi bu hesap üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızdaki bakiyeniz bittiğinde ek hesap devreye girecek ve gününde ödenmesi gereken ödemeleriniz bu hesap üzerinden otomatik olarak tahsil edilecektir.

Şekerbank ek hesapları bu tür ödemeler dışında da kullanılabilmektedir. Hesabınızdaki bakiye bittikten sonra bile bankamatik kartınızla alışverişe devam edebilir, indirim ve taksit seçeneklerinden aynı şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca ek hesap nakit çekme olanağı da sağlamaktadır. Şekerbank kartının tanımlı olduğu ATM’lerden istediğiniz gün ve saatte nakit avans çekebilirsiniz. Ek hesabınızla havale ve EFT işlemlerini de yapabilirsiniz.

Ek hesabınızın özellikleri tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Limit ve hesabın geçerli olduğu alanlar tarafınızca belirlenecektir. Örneğin hesabınızdan alışveriş veya nakit çekme özelliğini kaldırmak istiyorsanız bunun için Şekerbank müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte hesabınıza oldukça düşük bir faiz işlemektedir. Dilediğiniz an mevcut borcunuzu ödeyerek hesabınızı kapatabilirsiniz.Etiketler:

Sayfa başına git