Şekerbank Hasat Kart Faiz Oranları

Teknoloji geliştikçe tarım faaliyetlerinden daha çok verim almak mümkün olabiliyor. Ancak hasat döneminde daha çok ve kaliteli mahsuller alabilmek için tohum, fide, yem, ilaç gibi harcamalarda kullanılacak bütçeyi ayarlamak gerekiyor. Bu tür materyallerde ucuz ve düşük kaliteli ürünler kullanmak zarar etmenize sebep olur. Bankaların kredi olanaklarından faydalanarak hasat zamanını verimli geçirmenizi sağlayacak bir finans desteği alabilirsiniz.

Şekerbank, çiftçi ve üreticiler için sağladığı finansal desteklerle tanınan bankalar arasında. Geçtiğimiz yıllarda banka tarafından yürürlüğe konulan Hasat Kart, çiftçi için büyük bir avantaj. Oldukça düşük Şekerbank Hasat Kart Faiz Oranları ile geri ödeme imkânı bulunan bu kartı herhangi bir kart ücreti ödemeden edinebilirsiniz.

Hasat Kart Nerelerde Kullanılır?

Şekerbank tarafından çiftçilere finansal destek amacıyla yürürlüğe konulan Hasat Kart bir kredi kartı olarak kullanıma açık değildir. Gündelik alışverişlerde veya anlaşmalı işletmeler dışında internet alışverişlerinde kullanılamaz. Yalnızca tarım ve hayvancılık faaliyetleri için ürün/hizmet sağlayan işletmelerin post cihazlarında tanımlıdır.

Şekerbank Hasat Kart ile nakit avans çekmek de mümkün. Kartınızla Şekerbank ATM’lerinden 7 gün 24 saat avans çekebilirsiniz. Ayrıca Şekerbank kartlarının tanımlı olduğu diğer banka ATM’lerinden ve PTT şubelerindeki bankamatiklerden de para çekebilirsiniz.

Kart başvurunuz onaylandığında sizden belli bir limit belirlemeniz istenecektir. Alışverişleriniz ve nakit avans işlemleriniz bu limit dâhilindedir. İhtiyaç duyduğunuzda banka şubesine başvurarak limit artırım işlemi yapabilirsiniz.

Hasat Kart Nasıl Alınır?

Hasat Kart edinmek için herhangi bir Şekerbank şubesine başvurmanız gerekir. Meyve-sebze yetiştiriciliği, büyükbaş-küçükbaş hayvancılık gibi tarımsal faaliyetler için il ya da ilçe ziraat odasına başvurarak çiftçilik belgesi almanız gerekmektedir. Arıcılık faaliyetleri için Türkiye Arıcılar Birliği belgesi, su ürünleri avcılığı ve yetiştiriciliği için ise il/ilçe tarım müdürlüğünden su yetiştiriciliği belgesi zorunludur. Bunun yanında ikametgâh, nüfus cüzdanı fotokopisi, kefil belgesi gibi evraklar da gerekmektedir.

Şekerbank Hasat Kart faiz oranları oldukça düşüktür. Borcunuzu hasat dönemlerinde ödeyebileceğiniz gibi erken ödeme seçeneğiyle %0 faiz imkânından da yararlanabilirsiniz. Tarım faaliyetleri için sağlanan kredilerde faiz oranları oldukça düşüktür.Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Başak Kart Faiz Oranları başlıklı makalemizde başak kart, ziraat bankası ve Ziraat Bankası Başak Kart Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git