Şekerbank Hasat Kart Nerelerde Kullanılır

Şekerbank, tarımsal faaliyetlere en çok destek veren yerel bankalar arasında yer alıyor. Türkiye’nin en prestijli bankalarından biri olmakla birlikte tarım alanındaki istihdama büyük önem vermesiyle ve çiftçiye destek sağlamasıyla biliniyor. Geçtiğimiz yıllarda belli pilot bölgelerde denendikten sonra tüm Türkiye’de kullanılmaya başlanan Hasat Kart buna örnek gösterilebilir.

Yalnızca çiftçilerin ve tarım faaliyetleriyle uğraşan diğer kişilerin kullanımına açık olan Hasat Kart’ın limiti tamamen müşteri tarafından belirleniyor. Düşük faizli bir kart olduğu gibi kolay geri ödeme seçeneklerine sahip. Ayrıca kart alırken herhangi bir kart ücreti ödemek gerekmiyor. Tarımsal faaliyetler için finansman kaynağı sunan bu kart nakit para çekme olanağı da sağlıyor.

Hasat Kart’ı Nerelerde Kullanabilirim?

Şekerbank, tarım ve hayvancılık için ürün/hizmet satışı yapan yerlere Hasat Post Cihazı sağlamaktadır. Bu post cihazının olduğu yem, fide, tohum, zirai ilaç, gübre tedarikçilerinde, veterinerlerde ve benzin istasyonlarında Hasat Kart kullanılabilir. Ancak bu kartın kredi kartı özelliği bulunmuyor ve gündelik alışverişlerde kesinlikle kullanılmıyor.

Aydemir ve Milan Petrol başta olmak üzere benzin istasyonları da Şekerbank Hasat Kart Nerelerde kullanılır seçenekleri arasında. Traktör gibi tarımsal faaliyetlerde kullandığınız taşıtlar için ihtiyacınız olan yakıtı Hasat Kart ile güvenle satın alabilirsiniz.

Hasat Kart ile nakit para çekmeniz de mümkün. Şekerbank ATM’lerinden istediğiniz gün ve saatte nakit çekebilirsiniz. Bununla birlikte Şekerbank kartlarının tanımlı olduğu diğer ATM’ler ve PTT bankamatikleri de Hasat Kart’ın kullanımına açıktır.

Hasat Kart Nasıl Alınır?

Bu karta sahip olmak için herhangi bir tarım faaliyetinde bulunduğunuzun resmi olarak belgelenmiş olması gerekiyor. Örneğin eğer arıcılıkla ilgileniyorsanız, Türkiye Arıcılar Birliği’nden alacağınız bir belgeye ihtiyacınız olacaktır. Tedarik ettiğiniz belge ile en yakın Şekerbank şubesine başvurarak başvuru yapabilirsiniz.

Kart başvurunuz onaylandığında sizden bir limit belirmeniz istenecektir. Bu limiti ATM’lerde veya Şekerbank Hasat Kart nerelerde kullanılır kapsamındaki işletmelerde kullanabilirsiniz. Kredi notunuz düşük değilse veya bankalar tarafından kredi almanız için herhangi bir mahsur bulunmuyorsa kart başvurunuz olumlu değerlendirilecektir. Geri ödemelerinizi düşük faiz seçenekleriyle yapabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi Kartı Taksitlendirme ve Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git