Şekerbank İhtiyaç Kredisi

Günümüzde ekonomik sıkıntılar nedeni ile pek çok insan geçinmekte zorluk çekmektedir. Belli sınırlardaki harcamalar için kredi kartı yeterli olsa da daha büyük harcamalar için yeterli olamamaktadır. Böyle bir zamanda kredi ihtiyaçları devreye girmekte ve bankalara gidilmektedir. Şekerbank ihtiyaç kredisi ile birçok ihtiyaç karşılanabilmekte insanlar nefes alabilmektedir. İhtiyaç kredisini kısaca tanımlamak gerekir ise en basit anlamı ile kısa vadelerde düşük tutarlar ile kişinin nakit karşılığını karşılayabilmesine denmektedir. Kredi, geri ödenmek koşulu ile bankaların belli kriterlerine uymak kaydı ile verilmekte kişinin banka geçmişine göre değerlendirilmektedir. Gelişen teknoloji ile insanlar banka şubelerine gitmeye gerek duymadan telefon veya internet yolu ile de kredi kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir.

Nakit ihtiyaçların karşılanılabilmesi için gerçek kişilere verilen kredi türüne ihtiyaç kredisi denmekte bu neden ile tüzel kişilik veya konut almak isteyen kişiler bu kredi türünden faydalanamamaktadır. Her bankanın kredi vermek için uyguladığı metot veya önemsedikleri kriterler ayrı olsa da aslında birbirleri arasında benzerlikte bulunmaktadır. Şekerbank ihtiyaç kredisi gelir durumuna göre 36 aya varan ödeme planları çıkartmaktadır. Bankanın kredi kullandırtma da ilk önem verdiği kriter belgelenen gelir durumu olmaktadır. Çalışan kişinin sigortalı olunması gelirin beyanı konusunda bu noktada önem kazanmaktadır. Bunların yanı sıra ikinci kriter ise bankalar ile çalışmanın düzenli olmasına bakılmaktadır. Kişi, kullandığı kredi kartlarını daha önceden çektiği kredileri zamanında ve aksatmadan ödeyip ödemediği de çok önemli olmaktadır. Kriterler temelde aynı olmakta ve birbirlerine benzerlik göstermektedir.

Gelişmiş teknoloji insanoğlunun hayatında veya ekonomide, bankacılıkta ve sanayide de kendini göstermektedir. Herhangi bir bankaya borcu olan kişi başka bankaya kredi kullanımı için başvursa da başvurdu banka, kredi borcunu görmekte ve kişinin talebini kendi kriterlerine göre değerlendirmektedir. Şekerbank ihtiyaç kredisi alınabilmesi için öncelikle kanunen kişinin 18 yaşını geçmesi yani reşit olması gerekmekte; ancak bazı bankalar 20 yaş ve üstü kişilere kredi verilmesi koşulunu aramaktadır. Aylık gelirin yarısı ile kredi taksit tutarlarının ödenebilir olmasına dikkat edilmektedir. İstenen evraklar arasında nüfus cüzdanı, ehliyet belgesi veya pasaport, ikametgah, son 3 aya ait kişinin adına düzenlenmiş bir fatura ve belgelenebilen gelir durumu bulunmaktadır.

 Bir önceki yazımız olan Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olacak başlıklı makalemizde Kredi borcu ve Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git