Şekerbank İkinci El Taşıt Kredisi

Bankacılık sektörünün müşterilerine sunmuş olduğu bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerinden biride sıfır ve ikinci el araçlar için kullanım amacı ile müşterilerine sunulan taşıt kredisi hizmetleridir. Bankaların müşterilerine sağlamış oldukları sıfır ve ikinci el taşıt kredileri bireysel ihtiyaçlar için kaynak sağlamak amacı ile ve bu sayede gelişen kredi olanakları insanların finansal problemlerini çözmelerinde başvurdukları en yaygın çözüm haline gelmiştir. Gelişen bankacılık sektörü ve yaygın olarak kullanımı devam eden bankalardan alınan krediler artış gösterdikçe bankalar arası rekabete yol açmıştır. Kişilerin farklı bireysel ihtiyaçları için çok çeşitli kredi imkânı sunan bankaların kişilere sağladı özel krediler arasında yer alan kredi seçeneklerinden biride ŞEKERBANK tarafından müşterilerine sunulan ŞEKERBANK ikinci el taşıt kredisi seçenekleridir. Banka artan talepler nedeni ile bu kredi seçeneği içinde müşterilerine uygun olanaklı farklı taşıt kredisi seçenekleri sunmaktadır. ŞEKERBANK ikinci el araç kredisi kredi seçenekleri özellikleri:

  • ŞEKERBANK sıfır ve ikinci el taşıt kredilerini müşterilerine 48 aya kadar vade seçenekleri ile sunmaktadır.
  • ŞEKERBANK sıfır ve ikinci el taşıt kredilerinde müşterilerinden kefil istemez. Kredinin kullanılabilmesi için temin at olarak alınan aracın rehini banka için yeterlidir. Ancak banka bazı özel durumlarda kredi kullanacak olan müşterilerinde kefil isteyebilmektedir.
  • ING Bank ikinci el taşıt kredisi seçeneklerini 15 yaşa kadar olan araçlar için sunmaktadır.
  • ING Bank taşıt kredilerinde araçlara göre kredi olanağı sağlamaktadır. Banka sıfır araçlar için nihai fatura değerinin, ikinci el araçlarda ise taşıtların kasko değerinin 50.00TL’ye kadar olan kısmı için %70’i oranında kredi imkânı sunarken nihai fatura değeri ve kasko değeri 50.000TL’yi aşan araçlar için %50 oranında kredi imkânını müşterilerine sunmaktadır.

Şeklinde özetlenebilmektedir. Banka kişilerin ihtiyaçları adına sunduğu bu kredi seçeneği ile kişilere uygun şartla ile kredi sağlamayı ve müşteri portföyünü genişletmeyi amaçlamıştır. Banka kredi kullanım oranlarının artması bankaların kredilerden sağlamış olduğu faiz gelirlerini arttırdığı için bankalarca uygun müşterilere kredi sağlama tercih edilen finansal bir işlem olma özelliği göstermektedir.

 Bir önceki yazımız olan TEB Bankası İkinci El Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde İkinci El Taşıt Kredisi, TEB Bankası İkinci El araç Kredisi ve TEB Bankası İkinci El Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git