Şekerbank Konut Kredisi

Kirada oturan herkesin en büyük hayali bir ev sahibi olmaktır. Anca herkes bu yükün altına giremiyor. Aslında mantıklı düşünüldüğünde kirada oturmak yerine kira öder gibi ev almak çok daha mantıklıdır. Çünkü ev sahibi her yıl belli oranlarda zam yapar. Sadece kira değil, yakıt, su, elektrik gibi faktörlerle kira ikiye katlanabilir. Keşke daha önce ev alsaydım daha karlı olurdum dememek için Şekerbank konut kredisi imkanı sağlamaktadır. Bankaya konut kredisi faizini ödemek kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak, kirada oturmak yağmurdan kaçarken doluya yakalanmak gibi bir durumdur. Aslında ödenen kira her yıl enflasyon rakamıyla yüzde on artar. Ancak konut faizleri bölündüğü için sabit kalır. Bu da ileride maaş artarken, borç azalır gibi görünür.

Kira öder gibi ev sahibi olmak kredi tutarınızın aylık gelirinizin yarısından fazla olmamasıyla mümkün olabilir. Aksi halde yıl sonunda çok fazla borçlanma olur. Kira parasına kredi çekmek aslında artık pek mümkün değil. Hem krediler hem kiralar oldukça yüksek. Kendi evinde oturmak kira ödeyen herkesin hayalidir. Şekerbank konut kredisi imkanı ile bütçeniz doğrultusunda kredi çekebilişiniz. Ülkemizde iki milyondan fazla kişi konut kredisi ile ev sahibi olmaya devam ediyor. Ev almak için ödenmesi gereken paranın çok oluşu, kiraların çok oluşu ve faizlerin çok oluşu insanları ev alma konusunda zorlamaktadır. Ancak şöyle bir durum var emlak Türkiye’de hem az riskli hem de çok gelir getiren bir yatırımdır. Bu sebeple eve yapılan yatırım zarar ettirmez.

Faiz ödemekten korkarak kira da kalınmak doğru olmalı mıdır? Aslında alınmayı başarılabilen bir ev, satıldığında çok fazla kar getirir. Bu sebeple, alabilenler Şekerbank konut kredisi ile konut sahibi olabilirler. Ama kredi çekemeden elde edilen net karın alınan riske değmesi gerekir. Artık yaşam şartları daha zordur. Dolayısıyla ev almak her zamankinden daha zorlaşmıştır. Konut kredisi faizine takılmak yerine, bir an önce bu riski alıp, kendi evinize geçmelisiniz. Banka borçları geçici olacaktır. Kalan sizin eviniz olacaktır. Kira ile sadece boşa para ödeyeceksiniz.

 Bir önceki yazımız olan Şekerbank İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, ŞEKERBANK ve Şekerbank İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git