Şekerbank Nakit Avans Çekme

Finansal sistemle uyumlaştırılmış teknoloji ile beraber gelişen bankacılık sektörü hayata kolaylık sağlayan ve paraya erişim seçeneklerinde banka müşterilerine çeşitlilik sağlamış olsa da bu çözüm zaman zaman yetersiz kalmaktadır. Bazı durumlarda banka müşterileri normal şartlar altında kendilerinde bulunduğundan daha fazla nakde ihtiyaç duyarlar. Böyle bir durumda ihtiyaç duyulan fonu bulmakta fazla seçenekleri bulunmamaktır. İçinde bulunduğu durumda müşterinin 2 seçeneği olacaktır: 1.si bankaya ihtiyaç kredisi için müracaat etmek ve elde edilmesi gereken nakde uzun sürede ulaşmaktır. 2.si ise nakit avans işlemi gerçekleştirerek zamandan tasarruf ederek faiz masraflarının artmasına göz yummaktır.

Müşteriler arasında yaygın olarak nakit avans çekimine karşı ciddi bir önyargı bulunmasının üzerine bankacılık sistemi tekrar devreye girerek nakit avans sisteminde birtakım değişiklikler yapmıştır. Bunun üzerine nakit avans sistemindeki geri ödeme sisteminden ötürü bu avansın adı ‘’taksitli nakit avansı’’ olarak değiştirilmiştir. Taksitli nakit avansında müşteriye çektiği avansın geri ödemesinde kolaylık sağlanması amacıyla 5 ila 9 aya varan vade seçenekleri sunulmuştur. Ancak buna rağmen müşteriler tarafından hala çok cazip bulunmamaktadır. Bunu sebebi nakit avans işleminin faiz oranının ihtiyaç kredisine oranla bariz farklılık olmasından kaynaklanmaktadır.

Şekerbank Nakit Avans Çekme işlemi yapmadan önce kişinin iki seçenek arasındaki olumlu ve olumsuz özelliklerin değerlendirmesini iyi yapması gerekmektedir. Çünkü iki işlemin de birbirlerine göre avantajlı ve dezavantajlı olduğu noktalar vardır.

Şekerbank Nakit Avans Çekme işleminin ihtiyaç kredisine göre avantajları arasında işlem ücreti alınmaması, sadece banka şubesi üzerinden işlem yapılmaması, banka şubesinde işlem öncesinde-işlem esnasında beklerken kaybedilen zamanın ortadan kaldırılması, basit ve kolay işlemler sayesinde anında erişilebilirlik sağlanması gibi avantajları vardır.

Özetle konu üzerinde vurgulanması gereken nokta ise nakit avans çekim işlemi 15-30 gün zaman aralığında çekilen tüm nakit avansları için hız ve zamandan tasarruf sağlarken bu zaman zarfını aşan diğer tüm sürelerde müşterinin karşısına dezavantaj olarak çıkacaktır. Kişinin bu durumda kendisine ‘’İhtiyacıma en uygun nakde ulaşılabilirlik süresi ve faiz miktarı nedir?’’ sorusunu sorması gerekmektedir.Etiketler:

Sayfa başına git