Sera Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, kişilerin kredi çekerken daha uygun imkânlardan faydalanabilmeleri için sürekli olarak yenilenmeye devam etmektedir. Herkese uygun kredi sunabilmek için birçok kategoride kredi seçeneği sunan bankaların en çok ilgi gören kredilerinden birisi de son yıllarda tarım kredisi olmaktadır. Tarım ile uğraşan kişilerin büyük bir ihtiyacını ortadan kaldıran bu kredi seçeneğinde, sera kredisi de oldukça fazla sayıda kişi tarafından büyük bir keyif ile tercih edilmeye devam etmektedir.

Mevcut bir seraya sahip olan ve bu serasını geliştirmek isteyen kişiler için nakit destek büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kişilerin bir seraya sahip olmak istemeleri veya var olan seralarını daha da iyi bir hale getirebilmeleri için sunulan sera kredileri, her geçen gün daha da fazla sayıda girişimci tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. Sera kredisi veren bankalar, kişiler için özel teklifleri de sunmaktadır. Kişiler seraları için yapmayı planladıkları yatırımın yaklaşık %85’i gibi bir oranını bankalar tarafından alabilme imkânına sahip olabilmektedir. Diğer kredi seçeneklerine nazaran sera kredisinde belirlenen vade sayıları da oldukça fazla olabilmektedir. Kredi notu uygun olan ve bankaların tercih ettiği güvenilir müşteri profiline sahip olan kişiler için sera kredisi almak olabildiğince kolay olabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra sera kredisi veren bankalar, kendilerine teminat olarak bir ipotek gösteren kişilere de kredi vermeye devam etmektedir. Ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir ya da yılda bir ödeme imkânları gibi oldukça geniş seçeneklere sahip olan bu kredi türünde, kişilerin gelir düzeylerine ve imkânlarına göre oldukça farklı ödeme planları da oluşturulabilmektedir. Bu da kişilerin kullandıkları kredileri çok daha rahat ve düzenli bir şekilde ödemelerine olanak tanımaktadır.

Ülkemizde hemen her bankanın sunmaya devam ettiği bu sera kredisine başvuruda bulunmak da oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Kişiler banka şubeleri, SMS ya da internet yolu ile bu son derece avantajlı ve uygun kredi imkânından faydalanabilmektedir. Böylelikle bankalar, seracılık konusunda ilerlemek isteyen kişilere oldukça etkili bir finansal destek olabilmektedir.Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar ve Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git