SGK’sız Kredi Veren Banka Var mı?

Sgk şartını aramayan ve ihtiyaç sahiplerine kredi sunan bankalar bulunmaktadır. Ülkemizde işverenler açısından sgk primi yatırmak zorunlu olup, sgk şartını yerine getirmeden faaliyette bulunan şahıs ya da işletmelerde bulunmaktadır. Diğer bir ifade ile ticari faaliyette bulunan her şahsın, sgk primi yatırması gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Dolayısı ile sgksız kredi veren bankalar bu kişilere de hizmet sunan işletmeler olarak görülmektedir.

Ancak, bu tip bireylere kredi verilebilmesi için bankalar tarafından talep edilen belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getirebilen herkes, sgksız oldukları halde kredi kullanma şansına sahiptir.

SGK’sız Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Sizlerde her hangi bir nedenden ya da kişisel tercihlerinizden ötürü sgklı değil iseniz, sgksız kredi veren bankalar tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.  Öncelik, düzenli bir gelirinizin olmasından geçmektedir. Ayrıca, düzenli bir gelir elde ettiğinizi belgeler ile ilgili bankalara ispatlamanızda bir diğer şartı meydana getirmektedir. Bilindiği üzere bankalar, kredi başlığı altında verdikleri paraların geri dönüşlerini güvence altına almak istemektedir. Bu neden ile onlar için verdikleri kredinin geri dönüş gücü önem taşımaktadır.

Siz ödeme gücünüzü bankalara ispatlayabilir iseniz, sgksız kredi çekme şansına sahip olursunuz. Bunların haricinde, gayrimenkul olarak nitelendirilen maddi değere sahip, üzerinize kayıtlı varlıklar bulunuyor ise, bu maddi değerlerinizi bankalara ipotek ettirmek sureti ile sgksız bir şekilde kredi kullanabilirsiniz.

İpotek ettirecek malınız bulunmuyor ancak bankada bir hesabınız ve bu hesabın içerisinde paranız bulunuyor ise, bloke yöntemi ile sgksız kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz. İster gayrimenkul olsun, ister bankadaki paranız, ipotek veya bloke seçeneği kullanılarak size bireysel kredi çekme şansını yaratacaktır. Borcunuz bittiği takdirde, ipotek ya da bloke kalkacak, mallarınız veya paranız sizin kullanım hakkınıza geçecektir.

SGK’sız Kredi Veren Bankalar Hangileri

Başta Halkbank ve Ziraat Bankası olmak üzere, kamu bankaları ve bazı özel bankalar sgksız kredi veren bankalar sınıflandırılmasına dahil bulunmaktadır. Tek talepleri, ödeme gücünüzü görmek ve sizin bu ödeme gücünü belgeler ile bankaya ispat edebilmenizdir.Bir önceki yazımız olan 18 Yaşını Doldurmayanlar Kredi Alabilir Mi? başlıklı makalemizde 18 yaş kredi kullanımı, 18 Yaşını Doldurmayanlar Kredi Alabilir Mi ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git