Teb Bank Kobi Kredileri

Özel sektör kavramı uzun zamandır duyduğumuz ya da karşılaştığımız bir durumdur. Özel sektör bir ekonominin, özel kişi ve kuruluşların mülkiyetinde veya denetiminde bulunan bölümü olarak tanımlanabilmektedir. Kamu Sektörü ile özel sektör ekonominin tümünü oluşturmaktadır. Özel sektör işletmeciliğinin temel amacı kar sağlamaktır. Ancak kar amacı gütmeyen kuruluşlar, yardım kuruluşları, v.s. de özel sektör içinde düşünülmektedir. Devletin ekonomik girişimleri de kamu sektörünü oluşturmaktadır. Kamu sektöründe amaç, kar sağlamak olabileceği gibi, sosyal, kültürel, siyasal, v.b. nitelikte de olabilir. Bu sektörlerin gelişimi sonucu KOBİ kavramı ortaya çıkmıştır. KOBİ kavramı ülkemizde Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler şeklinde tanımlanmaktadır. Ülkemizde özel sektör olarak nitelendirilebilecek bu işletmelere oldukça önem verilmektedir.

KOBİ’ler için devlet, bankalar, vakıflar vb. kurumlar oldukça ilgili ekonomik destek sağlamaktadır. Bunun sebebi ülkenin gelişmiş düzeyini ve ekonomisini arttırmaktır. Kobi kredileri de bu şekilde ortaya çıkmıştır. Ülkemizde birçok banka Kobi Kredileri sağlamaktadır. Bunlardan biri de TEB Bankasıdır. Teb Bank Kobi Kredileri için bir eğitim programı bulunmaktadır. KOBİ’lerin büyüme ve gelişme yolunda bilgi desteği sağlayan TEB KOBİ eğitim akademisi, konusunda uzman bir danışmanlık firması ile beraber yoğun deneyimler sonucu oluşturulmuştur. Bu sayede Kobiler masraftan kaçınarak gelişmiş bir şekilde işletmeye devam edebilmektedir. Teb Bank Kobi kredileri için bir diğer kampanya ise Destek Paketleridir. İşletmenin ilgi ve çalışma alanına göre uygun çözüm ve maddi destek sağlamaktadır.

TEB KOBİ Destek Paketleri işletme sahibi ve KOBİ Bankacılığından yararlanan bireylere yönelik olarak hazırlanan çeşitli işlem ücretlerini içeren masraf paketleri olarak belirlenmiştir. Bu pakete sahip olunduğunda paket süresi boyunca paket içeriğindeki işlem ücretleri için belirtilen avantajlardan faydalanma olanağı sağlanmaktadır. Kredili Destek, Günlük Destek ve Sanal Destek gibi seçenekleri bulunan TEB KOBİ Destek Paketlerine sahip olmanın şartları ise şu şekildedir. Tercih edilen destek paketinden yararlanılması için TEB şubelerinden bilgi ve başvuru formu alarak işlemler gerçekleştirilebilmektedir. TEB bankasının Kobi kredi türleri ve kampanyaları sayesinde bugün birçok Küçük veya Orta Büyüklükteki İşletmeler rahat bir şekilde gelişebilmektedir.Bir önceki yazımız olan Şekerbank Kobi Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git