TEB Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

Teb tarafından sunulan bir hizmet ile Teb bankası kredi borcu yapılandırma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Banka tarafından sunulan hizmetin temel mantığı, kredi kullanan müşterilerin kullanmış olduğu kredilerin yeniden yapılandırılması ve müşterilere bu sayede ödeme kolaylığı sağlanmasıdır. Ayrıca, müşterilere yeni faiz oranlarından yararlanma imkanının sunulması da borç yapılandırma işleminin bir diğer basamağını meydana getirmektedir.

Teb’in müşterilerine yönelik sunduğu bu hizmetten yararlanmak isteyenler, bankanın şubelerine müracaat etmek zorundadır. Yapılacak müracaatlar sonrasında borç yapılandırma işlemi yeni kredi çekimi şeklinde gerçekleşecektir. Aradaki en belirgin fark, çekilen yeni kredinin ihtiyaç sahibine verilmemesi, tamamının eski kredinin kapatılmasında kullanılacak olmasıdır.

21 Eylül sonrası bildiğiniz gibi yeni yapılandırma yasası uygulanmaya başladı. Bu yasa  sayesinde kredi borçlarının 48 ay hatta 72 ay’a kadar vade ile yapılandırlmasına imkan sağlayan düzenlemeler ile ilgili hem güncel yapılandırma kredisi faiz oranları hem de yapılandırma kredisi veren bankalar ile ilgili güncel bilgiler derlendikçe sitemizde ve bu yazımız devamında paylaşılmaya devam edilecektir.

Teb Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bankadan kredi borcu yapılandırma hizmetini almak isteyen müşteriler, banka şubelerine gitmek zorundadır. Şubelerde yer alan müşteri temsilcileri ile görüşülerek Teb bankası kredi borcu yapılandırma işleminin başlatılması gerekmektedir.

Müşteri temsilcileri alınan talep doğrultusunda, ihtiyaç sahiplerine yeni bir kredi dosyası açacaktır. İlk kredi kullanımındaki gibi gereken tüm evraklar hazırlanacak ve yapılandırma talep eden müşteriden imza alınarak kredi açılacaktır.

Açılan kredi sonucunda verilen miktar, eski kredinin kapatılmasında kullanılacak ve müşteriye yeni bir ödeme yapılmayacaktır. Ödeme güçlüğü çekenlere, kredi taksitlerini ödeme konusunda aksaklık yaşayanlara, kredi vadesini uzatmak isteyenlere ya da yeni faiz oranından yararlanmak isteyenlere sunulan bu hizmet türünden, tüm ihtiyaç sahiplerinin yaralanması mümkündür.

Eski krediye göre olan fark, bahsedildiği üzere kredi vadesinin uzatılmış olması, yeni faiz oranlarının krediye yansıtılması ve yeni bir ödeme takviminin oluşturulmasıdır.

Teb Bankası Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Aslen yeni kredi kullanımı olarak bilinen Teb bankası kredi borcu yapılandırma işlemleri, tüketiciler açısından birçok fayda sağlamaktadır. Kredi vadesinin uzatılarak daha düşük taksitler halinde ödeme imkanının yaratılması, yasal takip sürecine girilmeyecek olması, kredi sicil notunda düşüş yaşanmaması, müşteriler lehine gelişmeler ya da faydalar olarak gözlenmektedir.

Yapılandırma kredisi faiz oranları hakkında:

Müracaat tarihindeki faiz oranları kullanılan ilk krediye göre, alt ya da üst seviyede bulunabileceğinden, faiz oranları açısından bir fayda elde edilip edilmeyeceği, müracaat tarihindeki faiz oranına göre belirlenmektedir.

Yeni yapılandırma yasasına göre TEB yapılandırma kredisi faiz oranları ile ilgili olarak ,Maalesef yeni yapılandırma uygulamalarında yapılandırma kredisi faiz oranları bankaların insiyatifine bırakıldığından henüz sizinle TEB yapılandırma kredi faiz oranlarını net olarak paylaşamıyoruz. Bankalar tarafından herhangi bir güncelleme yapılırsa  elbette sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Bir önceki yazımız olan Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir başlıklı makalemizde Kredi, Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi ve Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git