TEB Bankası’nın Ek Hesapları

Hesabınızdaki bakiyenin azalması veya bitmesi gibi durumlara karşı her an hazırlıklı olmalısınız. Bu uzak bir ihtimal gibi görünse de herhangi bir acil durumda hesabınızdaki parayı çekmeniz gerekebilir. Ayrıca özel sektör çalışanıysanız bazı durumlarda maaşların birkaç gün gecikebileceğini de hesap etmelisiniz. Bu geçici bir durum olsa da belli ödemelerin gününde yapılması büyük sorunlar yaratabilir.

Özellikle kira, fatura, taksit gibi otomatik ödeme talimatına bağlı ödemeler günü gününe yapılmalıdır. Faturanızı bir gün geciktirmeniz bile aldığınız elektrik, su, doğalgaz, internet hizmetinin kapatılmasına sebep olabilir. Bakiyeniz bittiğinde böyle durumlar yaşamamak için bir ek hesap almanız gerekir. TEB Bankası müşterisiyseniz en yakın banka şubesine başvurarak kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz.

TEB, müşterilerine oldukça düşük faiz oranlarıyla kredili mevduat hesabı sunmaktadır. TEB Bankası ek hesapları tamamen sizin belirlediğiniz bir limitle ve kullanım alanlarıyla sınırlı olacaktır. Kira, fatura, taksit gibi otomatik ödeme talimatıyla gerçekleştirilen ödemeleri ek hesabınıza bağlayabilirsiniz. Hesabınızdaki bakiye azaldığında veya bittiğinde ödemeleriniz herhangi bir gecikme olmadan gerçekleşecektir.

Ek hesap üzerinden alışveriş yapmanız da mümkündür. Bu hesap mevcut bankamatik veya maaş kartınızla senkronize edilmektedir ve bakiyeniz bittiğinde buradan harcayarak alışverişlerinize devam edebilirsiniz. Birçok imkân sağlayan TEB Bankası’nın ek hesapları ile market, mağaza, restoran ve internet alışverişlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte taksit seçenekleri ek hesaplar ile de geçerlidir.

TEB Bankası Ek hesap sunduğu bir diğer imkân da nakit çekme olanağıdır. TEB Bankası ATM’lerinden mevcut bankamatik kartınızla 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Ancak alışveriş ve nakit kullanımı da tamamen sizin inisiyatifinize bağlıdır. Eğer bu tür kullanımların sizin için risk yaratacağını düşünüyorsanız TEB müşteri hizmetlerini arayarak ek hesabınızı belli durumlarla sınırlandırabilirsiniz.

TEB Bankası’ndan ek hesap almak için birtakım evraklarla en yakın şubeye başvurmanız yeterlidir. Başvurunuz 5 iş günü içinde değerlendirilecek ve olumlu sonuçlandığı takdirde vadesiz hesabınıza bağlı olarak çalışan kredili mevduat hesabı en  yakın zamanda aktif hâle gelecektir. Kredili mevduat hesabınızı dilediğiniz zaman borçlarınızı tamamen ödeyerek iptal edebilirsiniz.Etiketler:

Sayfa başına git