TEB Kredi Faiz Oranları

Türkiye Ekonomi Bankası, 2000 tarihinde Şubat ayı içerisinde bankanın hisse senetleri tüm halka arz edilmiş ve İMKB’de çeşitli işlem yapılmasına başlanmıştır. 10 Şubat 2005 tarihi içerisinde bankanın ana hissedarı olarak bilinen TEB Mali Yatırımlar A.Ş. hisselerinin yaklaşık %50 oranını BNP Paribas’a devri sağlanmıştır. Yapılan bu devir sonucunda BNP Paribas, bankada yaklaşık %42,125 oranında dolaylı olarak pay sahibi haline gelmiştir. Yani TEB kredi faiz oranlarını araştırırken kredi talep edeceğiniz bankanın bilgilerini de öğrenmeniz gerekir. Ayrıca Türkiye Ekonomi Bankası A.Ş., 2011 yılı 25 Ocak tarihinde Fortis Bank A.Ş. şirketini bütün aktif pasifiyle bünyesine direkt olarak devralmış bulunmaktadır.

1927 tarihinde Kocaeli’nde mahalli bir banka adı altında ‘Kocaeli Halk Bankası T.A.Ş.’ unvanı ile kurulmuş olan bu bankanın 1982 tarihinde Çolakoğlu Grubu tarafınca satın alınması ile beraber, taşıdığı unvan direkt olarak ‘Türkiye Ekonomi Bankası A.Ş.’ olarak değişmiştir. Genel merkezi ise aynı sene içerisinde İstanbul’a nakledilmiştir. TEB kredi faiz oranları sizlere sunulurken bu gibi bilgilerin öğrenilmesi de büyük önem taşımaktadır. Tüketiciler sağlık, eğitim, alışveriş, evlilik, bayram, tatil ya da ev geliştirme gibi durumlarda acil ya da genel gereksinimlerine ilişkin nakit sorunu yaşadıklarında, bu gereksinimlerini kredi kullanıp karşılayabilme yolunu tercih ederler.  Tüketicilerin bu gibi farklı gereksinimlerini karşılayabilmek için tercih ettikleri kredi grupları İhtiyaç Kredi ya da bir diğer adıyla Tüketici Kredisi adı altında toplanmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama imkanlarıyla banka bilgileri, kredi kampanyaları, bireysel krediler, kefilsiz tüketici kredisi, tüketici kredisi faiz oranları, kolay kredi ayrıntıları ve TEB kredi faiz oranlarına ulaşabilirsiniz. Bütün bankaların tüketici kredilerini de komisyon, masraf ya vergi gibi ayrıntıları ile inceleyip kendi ihtiyacınıza uygun kredi türünü belirlemeniz mümkündür. Tüm bunların yanı sıra bankanın resmi web adresi üzerinden kredi başvuru işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Tüketici kredisi çekebilmek için bankaların hepsini gezmek yerine tek bir platform üzerinden bütün işlerinizi online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda resmi web adresini tercih etmeniz güvenliğiniz açısından da önemlidir.Bir önceki yazımız olan TEB İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, Teb ve TEB İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git