Ticari Taşıtlar İçin Araç Kredisi

Ticari Taşıtlar İçin Araç Kredisi Nasıl Alınabilir?

 

Taşıt Kredisi Ne Demektir?

Bu makalemizde siz okurlarımıza ticari arabalar için araç kredisi ne şekilde alınabilir sorusuna açıklık getirmeye çalışacağız. Bu sebeple ilk etapta araç kredisinin ne demek olduğunu ya da ne anlam ifade ettiğini ele alalım. Oto kredisi, taşıt kredisi ve otomobil kredisi ismiyle de bilinmekte olan araç kredisi ikinci el (5 yaşa kadar) ve 0 km arabalar için çekilen kredi çeşididir. Araç kredilerinde taksit ve faiz miktarları bankadan bankaya farklılık arz edebilmektedir.

Araç kredisi çekerken 0 km taşıtlarda, banka taşıta el koymaktadır ve kefil istenmez. Sıfır km araç kredisinde 60 ay taksit yapılabilmektedir ve taşıt teslim ücretinin %70 – 90 oranlarına kadar kredi imkânı vardır. Araç kredisinde ikinci el taşıtlar için kefil istenmektedir. Bu taşıt türünde taksit en çok 60 ay olarak yapılmaktadır ve taşıt kasko bedelinin %60 – 80 oranlarına kadar kredi verilmektedir. Bütün bu bilgileri verdikten sonra artık ticari taşıtlar için araç kredisi nasıl alınabilinir sorusuna kolayca cevap verebiliriz.

Ticari Taşıtlar İçin Araç Kredisi Talebi

Bankalardan talep edilen araç kredisi ticari kredi ismi altında araştırılabilir. Bu nedenle ifade edilen ticari kredi, firmaların kendilerini daha hızlı ve yükselen düzeyde büyütebilmek amacıyla yapacakları yatırımları ve ya borçları için çekebilecekleri kredi imkânıdır. KOBİ’ler dâhil geniş kapsamlı kurumsal holdingler bile bankaların verdiği kredi imkânlarından faydalanabilmektedir. Bu sebeple ilkin firmaların kendileri için cazip olan bankayı inceleyip belirlemeleri yararlı olacaktır. Bankaların firmalara arz ettiği kredi çeşitleri içinde kredili mevduat hesapları, rotatif krediler ve normal kredi imkânları bulunmaktadır.

Ticari taşıtlar için araç kredisi nasıl alınabilir mevzusunda bilinmesi gerekli olan ilk şey ilkin bir işletme sahibi olmak koşuludur. Aynı şekilde işletmenin çalışmalarına devam ediyor olması ve bankalar arasındaki prosedürlerinde de hiç bir problem bulunmaması gerekir. Makalemizde değindiğimiz noktalar kredinin onayı için önem arz etmektedir. Bir de kredi almak için gerekli belge ve evrakların hepsi eksiksiz bir şekilde hazırlanıp belirtilen süre içinde bankaya verilmelidir. Ticari kredi talebinde gerekli belgelerden en gereklileri ve olmazsa olmazları ilgili işletmenin vergi levhası, imza sirküleri, resmi gazetesi ve firmanın bünyesinde olduğu ticaret odası kaydıdır. Neredeyse tüm bankalarda bu belgeler katiyen tamamlanmalıdır. Sizler de işletmenizin faaliyet hacmini geliştirmek amacıyla ihtiyaç duyacağınız aracı sağlamak için bu noktada ekonomik desteği sunan bankaları inceleyip kendiniz için en cazip olanı bularak anında başvuruda bulunabilirsiniz.Ticari taşıt kredisi çekmek için neler gerekli konusunu anlatmaya çalıştığımız yazımızın faydalı olamsı dileklerimizle.Bir önceki yazımız olan Yatırım Amaçlı Ev Mi Alınır Yoksa Arsa Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git