Vakıfbank Ek Hesapları

Hesap bakiyenizdeki limiti sık sık kontrol etmeniz ve azalması veya bitmesi ihtimaline karşı önlem almanız gerekir. Bakiyeniz her an bitebilir ve zor durumda kalabilirsiniz. Örneğin çalıştığınız kurum maaşınızı belli bir süre ödemeyebilir ve bu geçici bir durum olsa da bazı ödemeleriniz gününde gerçekleşmediği takdirde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Özellikle kira, fatura, taksit gibi ödemeleri her an güvence altına almanız gerekir. Mevcut banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek bu tür ödemelerin aksamasını önleyebilirsiniz. Ancak banka hesabınızda bakiye kalmadığında da ödemelerin gerçekleşmesi için bir önlem almanız faydalı olacaktır. Ek hesap olarak da bilinen kredili mevduat hesabının en büyük avantajı hesabınızda bakiye kalmadığında bu tür ödemelerin gerçekleşmesini sağlamaktır.

Türkiye’de en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Vakıfbank, müşterileri için düşük faizlerle ek hesap hizmeti sunmaktadır. Vakıfbank müşteri iseniz, maaşınızı bu bankadan alıyor veya sahip olduğunuz paranın bir kısmını bu bankaya yatırıyorsanız Vakıfbank ek hesapları ile kendinizi maddi zorluklar yaşayacağınız zamanlara karşı güvence altına alabilirsiniz.

Ek hesap, yukarıda belirtilen ödemelerin günü gününe gerçekleşmesini sağlamaktadır. Kira, fatura gibi gününde ödenmesi gereken masraflar için bankaya talimat verebilir ve bu tür ödemelerin hesap bakiyeniz bittiğinde ek hesabınızdan yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece bakiyeniz bittiğinde aldığınız hizmetin kesilmesi ve borcunuza faiz işlemesi gibi sorunlarla karşılaşmanız gerekmez.

Kredili mevduat hesabının otomatik ödeme talimatı gerektiren işlemlerin yanında alışveriş imkânı da tanıdığını belirtmek gerekir. Banka kartınıza senkronize edilen hesapla restoran, mağaza ve market alışverişleri yapabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank ek hesap internet alışverişlerinde de geçerlidir. Mevcut bakiyeniz bittiğinde ek hesabınız üzerinden alışveriş yapabilir, EFT ve havale işlemleri gerçekleştirerek yakınlarınıza para gönderebilirsiniz.

Ek hesap nakit çekme imkânı da sağlamaktadır. Vakıfbank ATM’lerinden kredili mevduat hesabınızda bulunan bakiye dâhilinde 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Ancak tüm bu özelliklerin kullanımı sizin inisiyatifinizdedir. Alışveriş ve nakit gibi işlemlerin sizin için risk yarattığını düşünüyorsanız Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak ek hesabınızın kullanım alanlarını sınırlandırabilirsiniz. Ek hesap almak için banka şubesine çeşitli evraklarla başvurmanız yeterlidir.Etiketler:

Sayfa başına git