Vakıfbank İkinci El Taşıt Kredisi

Ulaşım, günümüzde en temel ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Konforsuz ve sağlıksız toplu taşıma araçlarıyla uğraşmadan istediğiniz yere gidebilmek için sizin inisiyatifinizde olacak bir araca sahip olmanız gerekiyor. Türkiye, ikinci el araç piyasasının en hareketli olduğu ülkelerden biri. Oldukça uygun fiyatlarla kaliteli ve çalışır durumda araçlar bulmak mümkün.

Ancak birikiminizin tamamını ikinci el araca harcamanız pek doğru olmayacaktır. İstediğiniz aracı alacak birikime sahip değilseniz veya hesabınızdaki paranın büyük kısmını bunun için harcamak istemiyorsanız taşıt kredilerinden yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin köklü ve prestijli bankalarından biri olan Vakıfbank İkinci el taşıt kredisi ile size istediğiniz aracı ekonomik sıkıntıya girmeden alma olanağı tanıyor.

Öncelikle Vakıfbank kredisinden başvurabilmeniz için araç satışının resmi olarak gerçekleşmesi gerekiyor. Herhangi bir belge olmayan araç satışları için kredi başvuruları kabul edilmez. İkinci el araç satışı yapan birçok kurum bulunuyor, bunlardan birinden satın almak istediğiniz aracın fiyat bedeli kadar kredi almanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey Vakıfbank şubesine kredi için başvurmak.

Vakıfbank tarafından sağlanan Vakıfbank ikinci el taşıt kredisi bireysel müşteriler içindir. Ancak kredi değerlendirilmesi yapılırken kişinin istihbaratına bakılıyor. Yani kredi geçmişiniz, kredi notunuz ve banka siciliniz kredi talebiniz değerlendirilirken önem verilen unsurlar arasındadır. Bu yüzden araç kredisinden yararlanmadan önce kredi notunuzu mutlaka kontrol etmeniz ve mümkün olduğu kadar yükseltmeniz gerekir.

Vakıfbank, taşıt kredisi yapan müşterilerine kasko da yaptırmaktadır. Herhangi bir kaza anında aracınızdaki masraflar ve sağlık masraflarınız kaskonuz tarafından ödenecektir. Ayrıca kredi ödemelerini gerçekleştirdiğiniz süre boyunca tarafınıza hayat sigortası da sağlanmaktadır. İş göremez duruma geldiğinizde kredi ödemeleriniz hayat sigortanızdan karşılanacak ve sağlık masraflarınız yine bu fondan aktarılarak ödenecektir.

Bankanın sağladığı kredi olanaklarından yararlanmak için ikametgâh, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi gibi belgelerle bankaya başvurmanız gerekiyor. Ancak maaş hesabınız Vakıfbank üzerindeyse buradan kredi sağlamanız daha kolay olacaktır. Bu durumda bankanın müşteri hizmetlerinden ve internet bankacılığı hizmetinden de başvuru yapabilirsiniz. Araç kredileri 48 aya kadar vade olanaklarına sahiptir ve düşük faizlerle geri ödeme yapabilirsiniz.



Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Bankası İkinci El Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde İkinci El Taşıt Kredisi, Yapıkredi Bankası İkinci El araç Kredisi ve Yapıkredi Bankası İkinci El Taşıt Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git