Vakıfbank Kobi Kredileri

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler son zamanların en çok konuşulan konusudur. Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini belirleyen ve ekonomisine büyük katkı sağlayan KOBİ’lere devlet ve bankalar tarafından birçok maddi destek sağlanmaktadır. Bu projelerden biri de KOSGEB projesidir. Ülkemizdeki KOBİ’lerin rekabet seviyesinin artırılması ve KOBİ’lerin ihracat, Ar-Ge, kurumsallaşma vb. konularda kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla KOSGEB kurulmuştur. Ülkemizdeki KOBİ’lerin küresel pazarda söz sahibi olmasını sağlayan, KOBİ ve girişimcilik politikalarının belirlenmesinde etkin, dünyada örnek alınan kuruluş olmak vizyonuyla ve KOBİ’lerin rekabet güçlerini geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik nitelikli hizmet ve destekler sunarak, KOBİ’lerin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak misyonunu benimsemektedir.

Ülkemizde Kobilere destek veren bankalar veya başka kurumlar mevcuttur. KOSGEB ‘den başka Kobi Kredileri de birçok bankanın kampanya adı altındadır. Vakıfbank Kobiler için birçok destek sağlamaktadır. Vakıfbank Kobi Kredileri için örneklerden biri KOBİDOST Esnaf Destek Paketidir. KOBİDOST esnaf destek paketine göre; Vergi, SGK ödemeleri ve Bağkur ödemelerini, Vakıf emeklilikten uygun koşullarla emeklilik ve hayat sigortası işlemlerini, Güneş Sigorta’dan avantajlı koşullarla uygun sigorta ürünleri işlemlerini gerçekleştirmek oldukça basitleşmiştir. Vakıfbank Kobi Kredileri kampanyalarına göre en düşük faiz oranları ile sunulan yüksek miktarda krediler, masrafsız Kobi kredisi ise bambaşka bir şans olarak işletme sahibi olmak isteyenlere ve girişimcilere büyük bir destek ve yardım sağlamaktadır.

Vakıfbank KOBİ’lere ”Hesap Ortada Kredisi” ile yüzde 0’dan başlayan faiz oranları, 3 aya kadar ödemesiz dönem ve 36 aya varan vadelerle yüksek miktarda kredi seçenekleri, “2015’e Erken Merhaba Kredisi” ile de dönemsel nakit sıkıntısı yaşayan KOBİ’lere 4 ay ödemesiz ve 60 aya varan vadelerle birçok kredi fırsatı sunmaktadır. Vakıfbank, KOBİ’lere sunduğu avantajlı kredi paketlerine iki yeni ürün daha eklediğini açıklamıştır. Buna göre, KOBİ’lere uygun koşullarda nakit desteği sağlayarak, sonbahar aylarını rahat geçirmelerini ve masraflarını gidermeyi amaçlayan Vakıfbank’ın “KOBİ’lere Hesap Ortada Kredisi” yüzde 0’dan başlayan faiz oranları ile ayda bir veya 3 ayda bir eşit taksit ödemeli seçenekleri sunmaktadır.



Bir önceki yazımız olan Teb Bank Kobi Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sayfa başına git