Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırma

Bireysel krediler, konut kredileri ve taşıt kredileri Vakıfbank kredi borcu yapılandırma işlemleri sayesinde yeniden düzenlenmektedir. Vakıfbank tarafından müşterilere sunulan bu hizmette amaç, geciken kredi taksitlerinin yeni bir düzene oturtturulmasıdır.Yapılan bu uygulama sayesinde, hem müşteriler mağdur edilmemekte, hem de Vakıfbak tarafından üyelere yeni kredi kullandırılmaktadır. Sistemden faydalanmak isteyenler, şubelere müracaat ederek yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirler.

Bu yazımızın yazılmasının ardından 21 Eylül sonrası bildiğiniz gibi yeni yapılandırma yasası sayesinde kredi borçlarının 48 ay hatta 72 ay’a kadar vade ile yapılandırlmasına imkan sağlayan düzenlemeler ile ilgili hem güncel yapılandırma kredisi faiz oranları hem de yapılandırma kredisi veren bankalar ile ilgili güncel bilgiler derlendikçe sitemizde paylaşılmaya devam edilecektir.

 

Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bu sisteme dahil olmak isteyen herkes şubelere başvurarak Vakıfbank kredi borcu yapılandırma işlemini gerçekleştirebilir. Şubelere başvurmadan sistem hakkında bilgi almak ve ön talebi iletmek maksadı ile Vakıfbank telefon bankacılığı sistemine de müracaat edilmektedir.

Telefon bankacılığının kullanılması halinde, gerekli ön inceleme yapılmakta ve ihtiyaç sahipleri şubelere yönlendirilmektedir. Şubelere gidildiğinde ise, müşteri temsilcileri ile görüşülmekte, mevcut olan krediler incelenerek yeni kredi seçeneği değerlendirilmektedir. Her ne kadar yeni kredi olarak ifade edilse de, borç yapılandırma aslında eski kredinin banka tarafından kapatılması ve yeniden açılması anlamına gelmektedir. Bu neden ile müşterilere ödeme yapılmamakta, sadece mevcut kredinin vadesi uzatılmakta ve yeni bir ödeme planı oluşturulmaktadır.

Oluşturulan yeni ödeme planı sayesinde vade uzadığından dolayı, kredi taksitlerinde azalmada gözlenmektedir. Uygulama hem düzensiz ödemelerin kontrol altına alınarak düzenli hale getirilmesi, hem de yasal süreç ile ilgili sıkıntıların ortadan kaldırılması açısından son derece önemlidir. Ayrıca, kredi notunun etkilenmemesi gibi hususlarda ön plana çıkan diğer önemli etkenlerdir.

Ödeme koşullarının iyileştirilmesi ve tüketicilerin rahat bir nefes alması, bu uygulamanın en büyük artıları arasında bulunmaktadır. Düzenli ödeme alışkanlığını kazanmış ve sorun yaşamayan üyelerde, bu sistemden yararlanabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Uygulamaya müracaat eden ve Vakıfbank kredi borcu yapılandırma sistemine dahil olan herkes, avantajlardan yararlanmaktadır. Avantaj kavramının altında ise, yeni ödeme sisteminin oluşturulması, değişen faiz oranlarından yararlanılması ve ödeme miktarlarının daha alt seviyelere çekilmesi bulunmaktadır. Kalan 12 veya 14 taksitin ya da 20 taksitin tekrar 36 aya uzatılması, hem taksit miktarını düşürmekte, hem de ödeme açısından büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Vakıfbank kredi yapılandırma işlemi ve güncel faizler için vakıfbank internet şubesini de ara sıra kontrol etmenizde fayda var.

Vakıfbank Yapılandırma Kredisi Faiz Oranı:

Vakıfbank’tan 48 ay ve 72 ay vadeli kredi borcu yapılandırma yapmak istediğimizde faiz oranı ne olacak sorusuna gelirsek , maalesef yeni yapılandırma uygulamalarında yapılandırma kredisi faiz oranları bankaların insiyatifine bırakıldığından henüz sizinle Vakıfbank yapılandırma kredi faiz oranlarını net olarak paylaşamıyoruz. Bankalar tarafından herhangi bir güncelleme yapılırsa  elbette sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizde yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git