Vakıfbank Kredi Notu ile Findeks İş Birliği

Kredi notu kriter olarak kişilerin ödeme istikrarına bakmaktadır. Bu şekilde yapılan ödemeler sonucunda kredi notu oluşabilmektedir. Kredi notu kriterleri ile birlikte genel olarak bankalar ve Findeks anlaşmaktadır. Kredi notlarının bankalar için oldukça önemli bir yeri vardır. Bu sayede bankalar kredi verecekleri kişileri seçebilmektedir. Bir kişi geçmiş dönemde bir bankadan kredi çekmiş olabilir. Bu kredinin taksitlerinin zamanında ödenmemesi veya hiç ödenmemesi o kişiyi zor durumda bırakmaktadır. Bu durum da kredi notuna yansır.

Kredi notu en riskli olan kişilerin bankalardan kredi alması oldukça zordur. Kredi notunun yüksek olması kredi almada tek başına yeterli olmasa da oldukça önemli bir veridir. Bu not üzerinden bankalar ile değerlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

kredi notu

Vakıfbank birbirinden özel kredi kampanyalarını müşterileri için sunmaya devam ediyor. Bu kredilerin içerisinde taşıt, konut, eğitim ve ihtiyaç kredileri de bulunuyor. Vakıfbank’ın çok uygun vadeli ve faiz oranlı kredilerini öğrenebilmek için kredi notuna sahip olmak gerekiyor. Vakıfbank, birçok bankayla ortaklaşa bir şekilde çalışan Findeks ile birlikte kredi puanı sorgulama konusunda işbirliği yapıyor. Bu sayede kredi almak isteyen müşterilerinden kredi notunu talep edebiliyor.

Findeks kredi notu, kredi kayıt bürosu ve Merkez Bankası verileriyle hazırlanan sağlam ve geçerli bir puanı içermektedir. Kişilerin geçmiş dönemlerdeki kredi borçlarını ve ödeme haritalarını çıkarmaktadır. Bu puanların içerisinde her hareketin belirli bir oranı yer alıyor. Vakıfbank kredi notu öğrenme paketleri içerisinde en uygun olan işlemleri yapabilir ve kredi notunuzu rahat ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vakıfbank kredi notu öğrenme kriterleri içerisinde bankalarla daha önceden bir işbirliği içerisinde bulunmak geliyor. Bu nedenle bir bankadan kredi almak veya kredi kartı başvurusunda bulunmak yeterli olabiliyor. Vakıfbank kredi notu öğrenme paketleri günün her anında size özel hazırlandı.

Kaynak: http://www.kredisorgulama.orgBir önceki yazımız olan SMS ile Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde Kredi, Kredi Notu ve SMS ile Kredi Notu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git