Vakıfbank Mevduat Hesabı

Mevduat hesapları vadeli ve vadesiz olarak çeşitlenebilir. Hatta bazı bankalar daha fazla alternatif de sunabilir. Vakıfbank mevduat hesabı kapsamında sunulan vadeli mevduatlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzun vadede gerçekleşecek faiz oranı değişikliklerinden herhangi bir şekilde etkilenmeden riski bulunmayan bir getiri elde etmek ve yatırımları uygun faiz oranlarıyla değerlendirmek istiyorsanız eğer, en uygun vade seçeneğini tercih ederek size ve ihtiyaçlarınıza göre bir mevduat hesabı açabilirsiniz. Hesabınız, sizin tarafınca aksi bir durumu belirtilmediği müddetçe, vade bitimlerinde aynı güncel liste faizleriyle ve vadeleriyle otomatik bir şekilde yenilenecektir. Ülkemizde bulunan bankaların yurt içi şubeleri kapsamında gerçek kişilerin adına açılan kıymetli maden, döviz ve TL cinsinden tasarruf mevduatları, her bir bankada her gerçek kişi için yaklaşık 100 Bin TL tutarına kadar tasarruf mevduatı güvencesi altında yer alır.

Vadesiz mevduat hesabı sayesinde EFT, havale, kart ödemeleri, vergi, çek ve senet, fatura ya da SGK gibi dönemsel ve günlük ödemelerinizi yapabilirsiniz. Vadesiz mevduat hesabınıza telefon bankacılığından, internet bankacılığından, bankamatiklerden ve diğer Para Bankomat’lardan günün istediğiniz saatinde ulaşmanız mümkündür. TL mevduat hesabınızı Vakıfbank kapsamında açtırabilir ve kullanabilirsiniz. Vakıfbank mevduat hesabını açtırarak vadesiz hesap kullanabilir ve bu sayede fatura, kart ödemeleri, EFT ya da havale gibi düzenli ödemeleri gerçekleştirmeniz mümkündür. Vakıfbank kapsamında sunulan Bankomat ve Para Bankomat’lardan nakit para çekebilirsiniz. Alışverişlerinizi de bankomat kartını kullanıp nakit para taşımanıza gerek kalmadan ödeme yapabilirsiniz.

TL mevduat hesabı hakkında bazı özellikler de belirtilmiştir. Vakıfbank mevduat hesabı aslında sabit getirili bir hesap olarak da tanımlanabilir. Vade sonuna dek piyasada yer alan faiz hareketlerinden etkilenmemektedir. Vade tarihinden önce bozulan hesaplara ise, faiz işletimi gerçekleştirilmemektedir. 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesapların yanı sıra dilediğiniz vade seçeneğinde kırık vadeli mevduat hesabı açtırmanız mümkün olarak belirtilir. Ayrıca Vakıfbank tarafından sunulan TL mevduat hesaplarında faiz oranları brüt olarak belirtilmektedir. Daha detaylı ve daha kapsamlı bilgiler için direkt olarak şubelere başvurabilirsiniz.Etiketler:

Sayfa başına git