Vakıfbank Nakit Avans Çekme

Bankacılık sistemi, gelişmesiyle beraberinde gereken paraya erişimi kolaylaştırmıştır. ATM’ler, internet bankacılığı aracılığı ile müşteriler istedikleri nakit fona rahatlıkla erişilebilmektedirler. Bazen birtakım ihtiyaçların giderilebilmesi için normalde ihtiyaç duyulandan daha fazla nakit paraya ihtiyaç duyarlar. Bu durumda ihtiyaç duyulan nakit fonu kısa süre içerisinde bulmanın 2 yolu vardır: birinci seçenek bankadan ihtiyaç kredisi çekmektir. İkinci seçenek ise nakit avans yoluna başvurmaktır.

Öncelikle belirtilmesi gerekir ki; müşteriler arasında yüksek faiz oranıyla bilinen nakit avans işlemine ciddi bir önyargı vardır. Bu önyargıyı kurtulabilmek için de bankacılık sistemi yeni bir alternatif ortaya çıkarmıştır. Bu alternatifin adı da taksitli nakit avans çekme işlemidir. İhtiyaç kredisi ile arasındaki fark; ihtiyaç kredisinde bankanın ödeme için verebileceği maksimum vade süresi 36 aya kadar varabiliyorken, nakit avans çekmede verilebilecek vade süresi bankadan bankaya birtakım çeşitlilikler gösterse bile; 9 aya kadar vade verilmektedir.

Vakıfbank Nakit Avans Çekme  durumunda, nakit avans faiz oranları ihtiyaç kredisi faiz oranlarıyla kıyaslandığı zaman çok daha yüksek olduğu sonucu ortaya çıkmaktadır. Nakit avans çekimi sonucunda faiz oranı, günlük faiz olması koşuluyla geri ödemenin geciktiği her gün işleyecektir ve ödenmesi gereken tutarın katlanmasına sebep olacaktır. Faize ek olarak kullanılan miktara göre belirli bir oranda kullanım ücreti de eklenecektir. Ama bireyin kredi kartının üst limitinin esnekliği kişiyi içinde bulunduğu durumdan kurtarabilir. Bu durumda kredi kartının sahip olduğu limit aynı zamanda nakit avans müşterisinin çekebileceği nakit avansının da üst limitini göstermektedir.

Vakıfbank Nakit Avans Çekme  işleminde müşterinin başvurabileceği tek yer banka şubeleri değildir. İnternet bankacılığı veya 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi yetkililerinden yardım alınabilir.

Nakit avans çekme işlemi ile kullanıcının avantajlı olduğu hususlar şu şekilde sıralanabilir:

-Bankayla bire bir işlem yapma sırasında yaşanan güvenilirlik ve KKB gibi kavramlarla vakit harcanmayacak,

-Herhangi bir banka şubesi kullanılmamak suretiyle anında işlem gerçekleştirilebilecek,

-Hiçbir işlem gerçekleştirilirken (telefon bankacılığı gibi araçlar kullanılması sebebiyle) herhangi bir ücrete tabi olmayacaktır.

 Etiketler:

Sayfa başına git