Vakıfbank Taşıt Kredisi

 

İnsanlar hayatları boyunca her zaman bir şeylerin sahipleri olmak istemektedir. Bazen bir ev bazen bir araba sahibi olmak ve bu benim demek çok önemli olmaktadır. Ülkemizde de kişinin aracı olması aslında tam anlamı ile ihtiyaç hali olmaktadır. Vakıfbank taşıt kredisi ile araç sahibi olmakta kolaylaşmaktadır. Günümüzde artan ekonomik sıkıntılar ve pahalılık nedeni ile peşin olarak araç alınamasa da kredi yolu ile 0 km veya ikinci el araç almak mümkün olmaktadır. İkinci el araçlarda 5 yaşına kadar kredi kullandırılmaktadır. İnsanlar çalışmalarının yanı sıra küçük nakit ihtiyaçları için kredi kartı ile daha büyük limitler için de ihtiyaç kredilerine başvurmakta araç satın alımı için ise taşıt kredisi geçerli olmaktadır.

Taşıt kredilerine aynı zamanda araç kredisi, oto kredisi veya araba kredisi de denmektedir. Her kredi türünün ve bankanın belli şartları olmaktadır.Taşıt kredilerinde 0 km ve ikinci el fark etmeksizin genellikle vade oranı maksimum 60 ay olmaktadır. 0 km araçlarda araçlar ipotek edilmekte; ancak kefil aranmamaktadır. İkinci el araçlarda ise hem araç ipotek edilmekte hem de araç için kefil istenmektedir. Vakıfbank taşıt kredisi kampanyalarından da faydalanmak mümkün olmakta birbirinden farklı vade seçenekleri, faiz oranları ve ödeme planları ile tüketici lehine işlem yapılmaya özen gösterilmektedir. Bu kampanyalar içerisinde bazen bazı zorunlulukları da bertaraf edilmektedir. Bazı kampanyalarda hayat sigortası zorunluluğu olmaz iken bazı kampanyalarda da kefil aranmamaktadır.

İstanbul gibi büyük anakentlerde araba gerçek anlamda bir ihtiyaç olmaktadır. Acil işler, hastane gibi saniyenin bile önemli olduğu zamanlar veya bir gün içerisinde birbirinden farklı ve uzak olan noktalara gidilmesi durumunda araç elzem ihtiyaçlardan arasında bulunmaktadır. Vakıfbank taşıt kredisi kapsamında ve birçok bankada da toplam tutarın % 70 veya % 80’i banka tarafından ödenmekte kalan kısmı ise tüketici tarafından peşinat olarak verilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde şubeye dahi gitmeden tüm detaylar ve gereklilikler için bankanın resmi web sitesinin ziyareti de yeterli olmaktadır. Kişinin başvurduğu kredi için 18 yaşını doldurmuş ve aylık gelirini de belgelemesi gerekmektedir.

 Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kredi Faiz Oranları başlıklı makalemizde KREDİ FAİZ ORANLARI, VAKIFBANK ve Vakıfbank Kredi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git