Yabancılara Türkiye’de Kredi

Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız için ihtiyaçlarının yetersiz kaldıkları zamanlarda bankalar tarafından çeşitli kredi olanakları sağlanmaktadır. Ödeme kolaylıları ve çeşitli kampanyalardan yararlanan vatandaşlarımız ihtiyaçlarını ödeme kolaylıkları yaşamaktadırlar. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için de kredi imkanları sunulmaktadır.

Yabancılar nasıl kredi başvurusu yapabilir derseniz ise ; Türkiye’de yaşamakta olup yabancı uyruklu olan vatandaşlarda kredi başvurularını yaparken Türk vatandaşlarından istenilen şartlara tabii olmaktadırlar. Aynı zamanda bazı bankalar rekabet açısından da yabancı uyruklu vatandaşlar için çeşitli kampanya ve avantajlı ödeme kolaylıkları ile nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Özellikle günümüzde Türkiye’de konut almak isteyen vatandaşların sayıları günden güne artmaktadırlar. Bu yüzden bankalar tarafından düzenlenen konut kredilerinden de yararlanan yabancı uyruklu vatandaşlar belirli şartları yerine getirdikleri koşulda bu kredilerden de yararlanabilmektedirler. Konut kredisi için yabancılar nasıl kredi başvurusu yapabilir derseniz ise ; öncelikle Türkiye’de kaldıklarına dair bir ikamet adresleri vermek zorundadırlar. Daha sonra Türk vatandaşı olmak kaydı ile bir kefil bulmaları gerekmektedir. Eğer ki Türkiye’den bir kefil bulamayan yabancı uyruklu vatandaşlar var ise onlar için de uygun alternatif şartlar oluşturulmuştur. Bu vatandaşlar gelirlerini belgelemeli ve yurtdışında ikametleri var ise bunu belgelemeleri gerekmektedirler. Yabancılar nasıl kredi başvurusu yapabilir diyen vatandaşlar için ise şu şartları sıralayabiliriz; satın almak istedikleri mülklerin tapularını aldıklarına dair belgeleri,  pasaportlarının fotokopileri,  yaşadıkları ülkelerde kullanmış oldukları faturalara dair çıktılar, yurtdışında çalışıyorsa yurtdışında çalışmış oldukları firma tarafından son 3 ayı içeren maaş bordroları gerekmekte olup ve bu şart Türkiye’de yaşayan vatandaşlar için geçerli bir şart değildir. Yurtdışındaki bankalardan hesap hareketlerini içeren banka dekontları ve kendilerine ait gayrimenkulların fotokopileri gerekmektedir.

Günümüzde birçok insanın ihtiyaçlarına yetişemedikleri durumlarda banka kredilerinden faydalandıkları görülmektedir. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar içinde kredi kolaylıkları sağlanmakta olup onlar için de çeşitli kredi kolaylıkları ve kampanyaları yapılmaktadır. Türkiye’de kefil gösteremeyecek olan vatandaşlar açısından da kolaylıklar sunan bankalar bulunmakta olup ödeme seçeneklerinde de kolaylıklar sağlanmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de ikamet adresi istenmesi durumunda adres bildiremeyen vatandaşlar için ve Türkiye’de yaşayan Yabancılara Kredi anlamında kolaylıklar sağlanmakta olup kredilerine cevap verilmektedir.Bir önceki yazımız olan En Hızlı Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Acil Kredi, En Hızlı Kredi ve jet kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git