Yapı Kredi Bankası Kobi Kredileri

Küçük işletmeler paranın, aynı zamanda da beyinlerin olduğu yerlerdir. Amerikan ekonomisine her yıl katılan yeni işlerin tamamını küçük işler yaratmaktadır. Küçük işletmeler, ’AR-GE’ çalışmalarına devasa bütçeler ayıran en kârlı 100 şirkete kıyasla, çalışan başına 14 kat daha fazla buluşa imza atarlar. Küçük işletmeler, eylem yerleridir. Küçük işletmeler ya da orta halli işletmeler dendiğinde aklımıza hemen KOBİ gelmektedir. Kobi son dönemlerin en çok konuşulan sistemlerinden biri haline gelmiştir. Ülke gelişimine, özel sektöre, hizmet sektörüne büyük katkı sağlayan KOBİ’ler gün geçtikçe çoğalmaktadır.

KOBİ’ler çoğaldıkça ihtiyaçları da artmaktadır. KOBİ’lere gereken destek birçok yerden temin edilmektedir. Buna örnek olarak bankalar, kooperatifler, vakıflar, üniversiteler vb. yerler ya da devlet kurumları KOBİ’ler için geniş çaplı maddi destek sağlamaktadır. Ülkemizde Kobi kredisi sağlayan bankalardan biri de Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi Bankası Kobi Kredileri arasında esnaf için yapılan büyük bir kampanya dikkat çekmektedir. Buna göre, Yapı Kredi’den Nakit Destek Kredisi, esnaf ve KOBİ girişimciler için kısa ve orta vadeli işletme sermayesi ihtiyacını karşılamak üzere yararlanabilecekleri kredi türü olarak sunulmaktadır. Nakit Destek kredisi uzun vadeli ve düşük faiz oranları ile esnaf ve Kobi’lere kolaylık sağlamaktadır. Yapı Kredi bankası birçok işletme türüne, ilgi ve çalışma alanına göre farklı kampanyalar sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kobi Kredileri için örnek bir diğer destek ise Makine Donanım Kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kredinin özelliklerine göre, tüm sektörlerde faaliyet gösteren girişimcilere ya da esnaflara faaliyetlerinde kullanacakları sıfır veya 2. el makine, ekipman, donanım, yedek parça vb. alımlarının finansmanı amacıyla hazırlanmıştır. Kullanım şekli, bankanın genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak hesaplanmaktadır. Yapı Kredi KOBİ kredisi kampanyası ile hazırlanan ihtiyaç kredisi faiz oranları, vade ve tutar bireylere uygun şekilde hazırlanarak işletme sahiplerine destek sağlamaktadır. İnternet sitesinden en uygun ihtiyaç kredisi ile ihtiyaç kredisi faiz oranları seçeneklerine güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir.Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kobi Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Sayfa başına git