Yapı Kredi Kendi Mezunlarını Verdi

MEF Üniversitesi ile işbirliği yapan Yapı Kredi Bankası 2015 yılı öğrenci alımı ile başlattığı ön lisans programı ilk mezunlarını verdi. 5 Temmuz 2017 tarihi itibari ile toplamda 41 kişi Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden mezun oldu.

Mehmet Gökmen Uçar’ın Açıklamaları

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü olan Mehmet Gökmen Uçar yaptığı açıklamalarda sürdürülebilir başarıyı yakalamak için alanında uzman olan kişilerin yetiştirilmesi gerektiğini belirtti. Bu aşamada yapılan eğitimler ile 19 bin çalışanı olan Yapı Kredi Bankası tüm personellerini güncel tutmaya çalışıyor. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar ile MEF Üniversitesi ile anlaşma yapıldığını belirten Uçar 2015 yılında üniversite bölümü açtığını söyledi.

Verilen eğitimler arasında bankacılık hizmetleri ve ürünlerinin dışında müşteri ile olan ilişkiler için de farklı dersler verildi. Mezun olanların günümüz bankacılık ihtiyaçlarını karşılaması için yeterli donanımda yetiştiği ve mezunların Yapı Kredi Bankası personeli olarak alınmasında öncelik tanınacağı açıklandı. MEF Üniversitesi ile Yapı Kredi Bankası’nın yaptığı işbirliği şu şekilde maddeleyebiliriz;

  • 2015-2016 yıllarında Bankacılık ve Sigortacılık ön lisans bölümü açıldı.
  • 2016-2017 yılında bölüm toplam 41 kişi ile ilk mezunlarını verdi.
  • 2017-2018 yılında Büyük Veri Analizi yüksek lisans bölümü açılacak.

MEF Üniversitesi ile yapılan anlaşmaların genişletilerek yüksek lisans bölümlerine de yansıtılacağı Mehmet Gökmen Uçar’ın yaptığı açıklamalar arasında. Yapılan bu açıklamalara göre 2017-2018 akademik yılı için Veri Analitiğinin Temelleri, Yapay Öğrenme ve Büyük Veri Yönetimi gibi konularda yüksek lisans dersleri verilecek.

Prof. Dr. Muhammed Şahin’in Açıklamaları

MEF Üniversitesi rektörü olan Prof. Dr. Muhammed Şahin yaptığı açıklamalar ile bankacılık ve sigortacılık alanında üniversitenin birikimi ile Yapı Kredi Bankası’nın tecrübesinin birleştiğini söyledi. Bu vizyon ile yetiştirilen kişilerin üniversite ve iş dünyası ile birlikte bir hazırlık aşamasında olduğunu söyledi.

Büyük Veri Analizi yüksek lisans programı ile birlikte Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini söyleyen Şahin Yapı Kredi Bankası ile olan işbirliklerinin farklı alanlarda da devam edeceğini belirtti. Bankacılık ve Sigortacılık alanlarında birden fazla alt bölümün açılarak sektörün ihtiyacı olan alanlarda uzman kişilerin yetiştirilmesi sağlanacak. Bu şekilde Yapı Kredi Bankası hem kendi personellerini yetiştirmiş olacak hem de sektöre kalifiye eleman kazandırmış olacak.Bir önceki yazımız olan Bankacılık Sektöründe Mevduat Arttı başlıklı makalemizde Merkez Bankası ve Mevduat Hacmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git