Yapı Kredi ve THY Bir İlk İçin Anlaştılar

THY yolları Yapı Kredi Bankası işbirliği ile adı Turkish Airlines Corporate Club olan kurumsal sadakat programı kapsamında bulunan kurumsal, KOBİ ve ticari müşterilerine UATP ödeme sistemi getiriyor. İki devin birleşmesi ile sadece seyahatler için kullanılabilecek bir sanal kart geliştirildi. Kurumsal sadakat programına üye olan firmalar artık uçuşlarda birçok avantajlardan faydalanacak.

Türk Hava Yollarının Gelişimi

1993 yılında sadece İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana olarak toplamda 4 destinasyonda uçuş sağlayan Türk Hava Yolları bugün 120 ülkeden toplamda 302 havaalanı ve 299 destinasyon kapasitesine ulaştı. Bu sayede tüm dünyada en fazla dış hatta ve ülkeye uçuş sağlayan hava yolu şirketi olma konumuna geldi. THY 2005 ile 2016 yılları arasında yıllık ortalama olarak %14,7 yolcu sayısı artışı sağlayarak dün ortalamasının 3 katına ulaştı.

THY UATP Kart Çıkartabilen Sayılı Firmalardan

Türk Hava Yolları tüm dünyada sayılı olarak bulunan UATP kart çıkartma yetkisine sahip olan firmalardan birisidir. THY UATP kart için açtığı ihaleyi 29 yıldır kredi kartı alanında Türkiye’deki lider konumda olan Yapı Kredi Bankası kazandı. Bu işbirliği ile oluşturulacak kart ile Turkish Airlines Corporate Club üyesi firmalar biletlerde indirimler, ücretsiz taksitlendirme, özel yolcu salonu kullanımı ve ilave bagaj hakkı kazanıyor. Üstelik bu imkanlardan tüm dünyada 260’dan daha fazla havaalanında faydalanılabiliyor. Yapı Kredi bankasının Word kartları ile sunuluyor ancak fiziksel bir kart değil sanal kart olarak kullanılıyor. Tarifeli iç ve dış hatların uçuşunda indirimler sunan UATP kart ücretsiz bir şekilde taksitlendirme imkanın da sunuyor. Diğer yandan ise 400 bin ticari kart kullanan kurumsal ve KOBİ’lerin tercihi Yapı Kredi Bankası oldu. Bu iki gücün birleşmesi ile ortaya çıkan yüksek indirim ve avantajlar kurumsal firmaların seyahat harcamalarını takip etmesini sağlıyor. İstenildiği zaman ayrıntılı bir rapor halinde sunulan seyahat harcaması firmalara gider takibi yapılmasını ve toplamda kazanılan indirim oranının görülmesini sağlayacak.

THY ve Yapı Kredi bankası işbirliği ile UATP kart çıkarılması tüm üye firmalar tarafından büyük bir ilgiyle takip edilerek tanıtıma yoğun katılım gözlendi.Bir önceki yazımız olan Akbank Swift Kodu Sorgulama başlıklı makalemizde SWIFT ve swift kodu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git