Yapıkredi Bankası Arsa Kredisi

Arsa satın almak, birikimlerinizi değerlendirmenin en iyi yoludur. Borsa sürekli hareket hâlinde olsa da arsanın değeri hiçbir zaman azalmayacaktır bu yüzden her daim iyi bir yatırım fikridir. Sahip olduğunuz bir arsa üzerine yapılan konutlar sizin ve sevdiklerinizin sürekli olarak bir ekonomik gelire sahip olmasını sağlayacaktır. Öyle ki kira gelirleriyle oldukça rahat bir hayat yaşamak da mümkündür.

Arsa fiyatları sürekli artıyor. Kentleşmenin artması ve yeni yerleşim alanlarının ortaya çıkması arsa fiyatlarında devamlı artışa sebep oluyor. Bu yüzden sahip olduğunuz birikimleriniz istediğiniz arsayı satın almaya yetmeyebilir. Sadece birikimlerinizi değerlendirmek için değeri düşük bir arsa satın almak yerine Yapıkredi Bankası arsa kredisi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Türkiye’nin en prestijli banka kuruluşları arasında yer alan Yapı ve Kredi Bankası, oldukça uygun taksit seçenekleriyle arsa satın alma imkânı sağlıyor. Kredi için başvurmadan önce arsanın bedelini öğrenmeniz gerekmekte. Nitekim kredi mevcut arsa bedelinin %50’si oranında sağlanıyor. Yani satın almak istediğiniz arsanın fiyatının yarısı kadar bir birikim yapmışsanız diğer yarısını banka kredisiyle tamamlayabilirsiniz.

Banka tarafından sağlanan Yapıkredi Bankası arsa kredisi olanaklarından konutunuz varsa daha rahat yararlanabilirsiniz. Konutunuzu teminat olarak göstermek tarafınıza kredi verilmesini kolaylaştıracaktır. Bu durumda eviniz ipotekli olacaktır, kendiniz oturabilir ve kiraya verebilirsiniz. Taksitler oldukça düşük oranlarda olduğu için öderken herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Arsa kredisinden yararlanmak için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Aynı zamanda banka siciliniz de bu konuda önemli. Daha önce ödemediğiniz kredi ve kredi kartı borçlarınız varsa yapmanız gereken ilk şey kredi notunuzu yükseltmek için faaliyetlerde bulunmak. Arsa kredisi için başvurmadan önce findeks kredi notunu öğrenmeniz faydalı olacaktır. Bu not ulusal veritabanında yer almaktadır.

Birikimlerinizi geleceğinizi garanti altına alarak değerlendirmek mümkün. Yapmanız gereken tek şey Yapı ve Kredi tarafından sağlanan arsa kredisine başvurmak. Maaş hesabınız bu bankada yer alıyorsa veya aktif bir yatırım hesabınız varsa, banka şubesine gitmeden de kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bilgileriniz banka kayıtlarında eksiksiz olarak bulunuyorsa İnternet şubesinden de başvuru yapabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi, Kredi ve Vakıfbank Arsa Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git