Yapıkredi Bankası Ek Hesapları

Bazı acil durumlarda hesabınızdaki para azalabilir veya bakiyeniz eksi değerlere kadar düşebilir. Örneğin kredi kartı benzeri bir borcunuz varsa banka hesabındaki para otomatik olarak çekilecektir. Ayrıca acil bir durum söz konusu olduğunda hesabınızdaki parayı çekmeniz gerekebilir. Bununla birlikte çalıştığınız yer maaşınızı belli bir süre boyunca aksatabilir. Tüm bu durumlara karşı önlem almak için bir ek hesap açtırmanız gerekir.

Belirtmek gerekir ki, böyle durumlarda kredi kartı kullanmak hiçbir şekilde avantajlı olmayacaktır. Kredi kartlarının belli bir harcama limiti olsa da bu kartların para geçen her yerde sınırsız bir şekilde kullanılabiliyor olması altından kalkamayacağınız borçlara girmenize sebep olabilir. Ayrıca geçici maddi durumlar için bankadan kredi çekmek de mantıklı bir seçenek olmayacaktır.

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Yapı ve Kredi Bankası müşterilerinin maddi olarak zor olduğu durumlarda yanında olacak kredili mevduat hesabına sahip. Esnek hesap olarak da bilinen Yapıkredi Bankası ek hesabı hesabınızdaki bakiye azaldığında veya bittiğinde yanınızda.

Eğer hesabınızda otomatik ödeme talimatı verilmiş ödemeleriniz varsa bunların tarihinde ödenmesi gerekir. Bu tür ödemelerin tek günlük bir gecikmeye uğraması bile faiz işlenmesine ve çeşitli yaptırımların uygulanmasına sebep olabilir. Ek hesabınız aktif olduğunda mevcut hesabınızda bakiye olmadığında otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturalar kredili mevduat hesabınızdan ödenecektir. Kira, fatura, taksit gibi ödemeleri ek hesap ile günü gününe halledebilirsiniz.

Ek hesabın hesap limiti ve kullanım alanları sizin tarafınızdan belirlenmektedir. Yapıkredi Bankası ek hesapları ile dilediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz. Mevcut kartınızla senkronize olarak çalışan bu hesap internet alışverişlerinde, mağaza, market ve restoran alışverişlerinde güvenle kullanılabilmektedir. Ayrıca banka hesabınız ve kartınız için geçerli olan taksit seçeneklerinden ek hesabınızla da yararlanabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası’ndan bir ek hesap almak için ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi birtakım evraklarla en yakın banka şubesine uğramanız yeterlidir. Başvurunuz 5 iş günü içinde değerlendirilecek ve size bu süre zarfında olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapılacaktır. Olumlu dönüş yapıldığında hesabınız kısa sürede aktif hâle gelecektir.Etiketler:

Sayfa başına git