Yapıkredi Bankası Nakit Avans Çekme

Günümüzde bankacılık sistemini teknolojiden bağımsız düşünmek büyük bir hata olur. Zira bunun en güzel örnekleri internet bankacılığı, ATM’ler ve telefon bankacılığıdır. Yapı Kredi Bankası çalışanları hızlı ve pratik olma koşuluyla müşteri memnuniyeti ve en iyi hizmeti verme odaklı çalışma koşuluyla; zaman baskısı altında nakit ihtiyacı olan müşterilerine Yapıkredi Bankası Nakit Avans Çekme  işlemini önermektedir.

Bu işlem müşterinin elinde bulunan kredi kartını veya kredi kartı bilgilerini kullanarak nakit para çekme işlemidir. Avans çekim işlemi yapıldıktan sonra geri ödeme süresi 5-9 ay arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca zaman aşımına uğrayan her bir ödeme günü için de banka günlük faiz işletmektedir. Bu özellikleri dolayısıyla müşteriler tarafından ön yargıyla yaklaşılan bir durumdur. Müşterilerde oluşan bu önyargı sebebi ile müşteriler daha çok ihtiyaç kredilerine yönelmektedirler. Avansın alternatifi olan ihtiyaç kredisinde geri ödeme süresinin 36 aya kadar uzamasının yanında kredi faiz oranları daha düşüktür. Bunun önlenebilmesi için bankanın yıl içerisinde nakit avans çekme işlemine özendirici birtakım önlemler alınması gerekir. Aksi takdirde nakit avansı çekmeye müsait müşteri grupları ihtiyaç kredilerine yönelecektir. Oysa müşterinin öncelikle zaman ve maliyet arasında bir seçim yapması kendisini doğru seçime götürecektir.

Müşteriler Yapıkredi Bankası Nakit Avans Çekme  işlemini yapmaya karar verdiklerinde bir banka şubesine ihtiyaç duymadan işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun sağlamış olduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

-Müşterinin işlemi banka şubesinde gerçekleştirilmediğinden, banka şubesine kıyasla ciddi zaman kazanımı söz konusudur. Buna bağlı olarak, elektronik ortamda gerçekleştirilen nakit avans çekimi, kişinin kendisi tarafından gerçekleştirilir ve bu, şubede gerçekleştirilen bir işlemle karşılaştırılamayacak ölçüde hızlı bir şekilde yapılır.

-Avans çekme işleminde, çoğunlukla elektronik ortamda yapılması ve bankaların elektronik ortamda yapılan işlemlere ücret almaması sebebi ile herhangi bir ücret ödenmemektedir.

Son olarak internet bankacılığı, ATM’ler ve şubeler dışında avans çekmek isteyen müşteriler 0850 222 0 444 numarasını arayarak Yapı Kredi Çağrı Merkezi aracılığıyla telefon bankacılığı hizmetini kullanarak nakit avans çekme işlemini gerçekleştirebilirler.Etiketler:

Sayfa başına git