Yapıkredi Bankası Taşıt Kredisi

Sıfır kilometre ya da ikinci el araçlarda 60 aya varan vade seçenekleri sunan Yapıkredi Bankası Taşıt Kredisi uygun ödeme koşulları ile araç sahibi olmak isteyenler için önemli avantajlar sunmaktadır. Farklı firmalarla yapılan anlaşmalar gereğince daha da uygun faiz oranlar ve vadelerde sunulabilmektedir. Bu alanda birinci kampanya grubu için 24 aya kadar vade tercih edenler için 1,26 faiz oranı uygulanırken 48 aya kadar vadelerle 1,30 faiz oranı kullanılabilir. İkinci kampanya grubunda ise 1,35 faiz oranı ile 48 aya kadar çıkabilen vade seçenekleri sunulmaktadır. Bu oranlar her iki kampanya grubu içinde aynı vade ve oranlarda olmaktadır.

Bireysel taşıt kredilerinden 20000 TL kredi tutarı için 24 aya vade imkânı kullanılmak istendiğinde 1,26 olan faiz oranı, 36 ay olduğunda 1,30 olmaktadır. Genel değerler üzerinden hesaplandığında 105 TL bu rakamlar için toplam masraf olabilmektedir. Kredi tutarı 40000 TL’ye çıktığında 24 ve 36 ay vadeler için yine 1,26 ve 1,30 faiz oranları bulunmakta ve toplam masraf ise iki katına çıkarak 210 TL olmaktadır. Yapıkredi Bankası Taşıt Kredisi seçenekleri içerisinde ikinci el kampanyalı ürünlerde ya da sıfır kilometre ürün seçeneklerinde 1,35 faiz oranı bulunmaktadır. Masraf olarak ise yine aynı rakamlar alınmaktadır. Bu alanda masraflar içerisinde kredi açılış üçerine vergiler eklenerek hesaplanmaktadır. Taşıt kredisi çekilerek alınan her araç için kasko zorunlu olmakta ve maliyet oranları içerisine yıllık ve aylık maliyet oranları da dahil edilerek hesaplanmaktadır.

Başvuru için istenen evraklar arasında öncelikle nüfus cüzdanı fotokopisi bulunmakta, bunun yanında gelir belgesi ve son iki ya ait maaş bordrosu da çalışanlardan istenen belgeler arasında yer almaktadır. Yapıkredi Bankası Taşıt Kredisi için serbest meslek sahiplerinden son vergi levhası istenmekte, bunun yanında emekliler için maaş cüzdanı ve kira geliri olan gelir sahipleri için kira kontratı ve tapu istenebilmektedir. Bunların yanında ikametgah, sıfır araçlar için şirketlerin verdiği asıl fatura, ikinci el taşıtlar için ise noterden alınan alım satım sözleşmesi bireylerin başvuru evrakları arasında yer almaktadır.Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Kredi Faiz Oranları başlıklı makalemizde KREDİ FAİZ ORANLARI, Yapı Kredi Bankası ve Yapı Kredi Bankası Kredi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git