Yatırım Amaçlı Ev Mi Alınır Yoksa Arsa Mı?

Yatırım Amaçlı Ev Mi Alınır Yoksa Arsa Mı?

 

 Günümüz şartlarında para kazanmanın çok güç olduğunu herkes bilir. Bu güç koşullar altında herkes bir köşeye attığı üç-beş kuruşu cazip bir yatırıma yatırıp ilerleyen dönemlerde kazanç sağlamak istiyor.Yatırım Amaçlı Ev Mi Alınır Yoksa Arsa Mı? En revaçta olan yatırım araçları ise ev ya da arsa satın almak. O halde hangisi daha kazançlı?  sorusuna cevap vermeye çalışacağız

Konut satın almak kısa sürede daha kazançlıdır. İleriki zamanlarda değerli olacağını düşündüğünüz pahalı semtlerden ya da sitelerden ev henüz inşaat durumundayken satın almaya çalışın.  Şayet mümkünse tanıdık bir emlakçı ya da müteahhitten daha uygun fiyatta alın. Böylece daha çok ucuza mal edilebilir. Nasıl göründüğü sizin için bir anlam ifade etmeyebilir, zira yatırım için alıyorsunuz.  Burada mühim olan satışa çıkardığınızda ya da kiraladığınızda, maddi durumunuza ilişkin iyi bir gelir elde edecek bir muhitte bulunmasıdır.

Parayı arsaya yatırmak ise uzun sürede konut yatırımına göre çok daha fazla kazanç sağlayacaktır. Ancak riskleri de aynı miktarda daha çoktur. Konutu satacak kişiyi her daim bulursunuz ancak arsaya yatırım yapmak gibi büyük bir uğraşa herkes girişmez. Arsa satın aldığınızda elinizin boş kalması her zaman olasıdır. Bu yüzdendir ki arsalarla alakalı ve mevzu ile ilgili bilgi sahibiyseniz bu yatırımı seçmelisiniz.

Hangi yatırım türünü tercih ederseniz edin, malınızı satmak için her zaman doğru anı beklemeyi bilmelisiniz. Bu işe vereceğiniz parayı zarar etmeden ve misliyle geri elde etmek için gireceksiniz. Piyasayı sürekli incelemeli ve konuyla alakalı güncel bilgileri elde etmelisiniz. Yatırım yapmak her açıdan tehlikeli ve cesaret isteyen bir vakadır. Gerçekten bu işteki bilginize güvendiğiniz ve maddi olarak kendinizi hazır hissetliğiniz zaman yatırıma girişin. Borç edinerek yatırıma girmekten uzak durun.Yatırım Amaçlı Ev Mi Alınır Yoksa Arsa Mı? Cebinizdeki parayı değerlendirmek her zaman mantıklıca ve daha düşük riske sahip olacaktır.Bir önceki yazımız olan Bankalardan Eve Haciz Gelir mi? başlıklı makalemizde Bankalardan Eve Haciz Gelir mi? ve Borçlardan Dolayı Eve Haciz Gelir mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfa başına git