Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğini garanti altına almak için bir arsa sahibi olmalısınız. Özellikle ileride değerlenecek bir bölgede arsa satın aldığınızda ekonomik olarak büyük avantaj olacaktır. Tarım veya imar için değerlendirerek para kazanabilir veya şehir hayatından sıkıldığınızda yerleşebileceğiniz bir yere sahip olabilirsiniz. Ancak arsa satın almak için gereken parayı kendi birikimlerinizden edinmek uzun zaman alabilir. Bu yüzden bankalar tarafından sağlanan arsa kredilerine göz atmalısınız.

Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası, arsa kredilerinde büyük olanak sağlıyor. Bankaya başvurarak dolgun oranlarla Ziraat Bankası arsa kredisi almanız mümkün. Kolay ödeme seçenekleriyle kredi alabilir ve yatırımlarınızı bu yolla değerlendirebilirsiniz.

Eğer tarım faaliyetleriyle ilgilenmek veya arsanızı bu faaliyetler için kiraya vererek para kazanmak istiyorsanız arsa kredinizi mutlaka Ziraat Bankası’ndan almalısınız. Çünkü Ziraat Bankası çiftçiye en çok ödenek sağlayan ve ekonomik anlamda yardımcı olan banka olarak biliniyor. Tarımsal faaliyetleriniz için ayrıca ödenek bulmanız da Ziraat Bankası sayesinde mümkün. Arsanızı diğer yollarla değerlendirmek isterseniz de bankanın oldukça avantajlı teklifleri var.

Büyük olanaklar tanıyan Ziraat Bankası arsa kredisi 36 aya kadar takside bölünebiliyor. Oldukça düşük faiz oranlarıyla geri ödeme gerçekleştirme imkânı sağlayan banka aynı zamanda kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapıyor. Yani geri ödeme yaparken iş göremez duruma geldiğinizde sağlığınız banka tarafından sunulan hayat sigortasının güvencesi altında.

Arsa kredisinden yararlanmadan önce satın alacağınız arsaya karar vermeniz ve değerini öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü arsa kredisi satın almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin %50’si kadar veriliyor. Belli bir birikiminiz varsa bunun üzerine Ziraat Bankası’ndan aldığınız krediyi koyarak arsa satın alabilirsiniz. Kredi başvurunuz en kısa sürede değerlendirilecek ve onaylandığında banka hesabınıza aktarılacaktır.

Ziraat Bankası tarafından sunulan arsa kredisinden faydalanmanız için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Bunun için kredi başvurusu yapmadan önce Findeks’e başvurup ulusal veritabanında yer alan kredi notunu öğrenmenizde fayda var. Eğer notunuz düşükse bir süre beklemeniz ve notunuzu yükseltmek için bankanızla görüşerek çeşitli faaliyetlerde bulunmanız faydalı olacaktır.

 Bir önceki yazımız olan Yapıkredi Bankası Arsa Kredisi başlıklı makalemizde Arsa Kredisi, Kredi ve Yapıkredi Bankası Arsa Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git