Ziraat Bankası Başak Kart Anlaşmalı Firmalar

Tarım ve hayvancılık ile meşgul olan kişilerin zaman zaman finansal desteğe ihtiyaçları olacaktır. Özellikle yem, gübre, tohum gibi materyallerin satın alınması için ciddi bir masraf yapmak gerekebilir. Böyle durumlarda kolay geri ödeme seçeneklerine sahip banka kredilerinden yararlanmak mümkün. 150 yıla yakın bir süredir çiftçiye destek sağlayan Ziraat Bankası, Başak Kart ile büyük bir finansal destek sağlıyor.

Başak Kart, tarımsal faaliyetler için finansal destek sağlamak amacıyla yürürlüğe sokuldu. Bu kart ile gübre, hayvan yemi, file, zirai ilaç, tarım ilacı gibi materyalleri satın almak mümkün olabiliyor. Ayrıca tarım araçları için gerekli olan mazot ve benzin de Başak Kart ile alınabilmekte.

Başak Kart Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Başak Kart’ın sunmuş olduğu imkânlardan yararlanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterlidir. Tarımsal faaliyetlerle uğraştığınıza dair resmi belgeler ve ikametgâh gibi evraklarla banka şubesine başvurabilir, onaylandığı takdirde en kısa sürede kartınızı edinebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz faydalı olacaktır.

Kart başvurunuz onaylandığında 1000-100.000 TL arasında bir limit belirlemeniz gerekir. Bu bakımdan başvuru yapmadan önce tarımsal faaliyetleriniz için gereken mal ve hizmetin bedelini hesaplamanız ve limiti buna göre belirlemeniz faydalı olacaktır. Başak Kart’ın herhangi bir kart ücreti bulunmuyor. Faiz oranları da oldukça düşük olmakla birlikte erken ödemelerde faizsiz dönem avantajlarından yararlanmak mümkün.

Başak Kart ile Nerelerden Alışveriş Yapabilirim?

Tarım faaliyetleri için finansal destek sağlamak amacıyla yürürlüğe konulan Başak Kart kesinlikle bir kredi kartı değildir. Bu kart ile yalnızca ATM’lerden para çekebilir ya da Ziraat Bankası Başak Kart anlaşmalı firmalar yoluyla alışveriş yapabilirsiniz. Bu bakımdan kontrolsüz harcama yapıp yüksek borç ödeme riskiniz bulunmamaktadır.

Tarım ve hayvancılık alanında hizmet veren yüzlerce firma Ziraat Bankası Başak Kart anlaşmalı firmalar arasında yer alıyor. Yem, gübre, fide ve tohum tedarikçileri, veteriner klinikleri ve bunun birçok işletmeden Başak Kart ile hizmet alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin her yerindeki Opet ve Sunset benzinliklerinden de kart limitiniz dâhilinde alışveriş yapmanız mümkündür.Etiketler:

Sayfa başına git