Ziraat Bankası Başak Kart Borç Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, kurulduğu günden bugüne çiftçiye tanıdığı fırsatlarla biliniyor. Banka tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan Başakkart, çiftçiye ekonomik destek sunabilmek amacıyla üretildi. Başakkart sayesinde çiftçiler Ziraat Bankası’nın kredilerinden oldukça düşük faizlerle tohum, darı gibi ihtiyaçlarını finanse edebiliyorlar.

Başakkart Nedir?

Başakkart, tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilere finansal destek sağlama amacıyla üretilmiş bir karttır. Çiftçiler hayvan yemi, tohum, darı, gübre, fide, zirai ilaç, hayvan ilacı, veterinerlik hizmeti gibi ürün ve hizmetlerde bu kartın sunduğu kredi olanaklarıyla finanse edilmektedirler. Karttan çekilen borca herhangi bir faiz işlenmemekle birlikte kolay geri ödeme seçenekleriyle de borcu kapatmak mümkün olabiliyor.

Başakkart, kesinlikle bir kredi kartı değildir. Bu kart yalnızca ATM makinelerinde ve belirli ticarethanelere bağlanan post cihazlarında geçerlidir. Yalnızca nakit para ihtiyacı veya tarımsal üretim için gerekli materyal ve hizmetlerin satın alınabilmesinde kullanılır. Bu kartı kullanırken borcun zamanında ödenmesi gerekir bu yüzden sık sık Ziraat Bankası Başak Kart Borç Sorgulama işlemi yapmak gerekir.

Borç Dökümü Nasıl Olur?

Karta yüklenen para çiftçinin isteğine göre 1.000-100.000 TL arasında olacaktır. Bu bakımdan kart başvurusu yapmadan önce ihtiyaçların belirlenmesi ve ona göre bir çalışma planının çıkarılması gerekiyor. Borçlar belli periyotlarla ödenmektedir ve herhangi bir kart ücreti bulunmadığı için kullanılan limit haricinde bir ödeme yapmak gerekmez.

Başak Kart’ın borç dökümü 3 ayda 1 çıkıyor. Bu süreçte çekilen nakit veya mal/hizmet satın almak için kullanılan miktar karta yansıyor. Herhangi bir faiz uygulaması söz konusu değil ancak borç ödenmediğinde kartın iptal olacağını da belirtmek gerekiyor. Önemli harcamalardan sonra Ziraat Bankası Başak Kart borç sorgulama işlemi yaparak düzenli bir ödeme planı oluşturabilir ve harcamalarınızı bu plan doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.

Başak Kart almak için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvurmanız yeterlidir. Tarımla meşgul olduğunuza dair birtakım resmi belgeler ve ikametgâh, nüfus cüzdanı gibi evraklarla başvurarak Başak Kart alabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz faydalı olacaktır.

Ziraat Bankası’nın Başak Kart uygulaması yanında elbette telefon bankacılığı ve sms ile bilgi alma işlemleri de oldukça gelişti. 4747 Ziraat  sms uygulaması, diğer deyişle Ziraat Telefon Kredisi  ile sms yolu ile bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ziraat 4747 ücretli mi dediğinizi duyar gibiyiz. Ziraat 4747 SMS kredi uygulamasında sadece abonesi olduğunuz operatöre ücret ödersiniz.Ziraat 4747 bunun dışında ücretsizdir.Etiketler:

Sayfa başına git