Ziraat Bankası Başak Kart Faiz Oranları

Ziraat Bankası, 145 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü bankası olarak biliniyor. Çiftçiye destek amacıyla kurulmuş olan bu banka söz konusu vizyonunu yüz elli yıla yakın bir zamandır sürdürüyor. Banka geçtiğimiz yıllarda tarım ve hayvancılık faaliyetlerini finanse edebilmek Başak Kart’ı uygulamaya koydu. Bu kart sayesinde materyal ve hizmet alımı mümkün olabiliyor.

Başak Kart Nasıl Kullanılır?

Bu kartı edinmek için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvurmak gerekiyor. Eğer maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız ve belgeleriniz eksiksizse internet şubesinden veya müşteri hizmetlerinden de başvuru yapabilirsiniz. Kartınız onaylandıktan sonra sizden 1000-100.000 TL arasında bir limit belirlemeniz istenecek ve bu limit kartınıza yüklenecektir.

Çiftçiye büyük olanaklar tanıyan Ziraat Bankası Başak Kart faiz oranları oldukça düşüktür. Ödeme dönemlerinin çoğunda “faizsiz dönem” seçeneği mevcuttur. Bilhassa erken ödemelerde bu opsiyondan yararlanabilirsiniz. Ancak diğer zamanlarda da faiz oranlarının oldukça düşük olduğunu belirtmek gerekiyor. Doğru bir ödeme planıyla herhangi bir ekonomik sorun yaşamadan geri ödeme yapabilirsiniz.

Başak Kartla Hangi İmkânlardan Yararlanılabilir?

Başak Kart bir kredi kartı değildir. Bu kartı edindikten sonra standart bir kredi kartının geçtiği yerlerde alışveriş yapmak mümkün değildir. Başak Kart yalnızca ATM’lerde ve anlaşmalı firmaların post cihazlarında kullanılabilmektedir. Kontrolsüz bir alışveriş yapıp masrafa girmeden tarım faaliyetleriniz için gerekli olan mal ve hizmeti edinebilirsiniz.

Başak Kart hayvan yemi, darı, tohum, gübre, fide, zirai ilaç, hayvan ilacı gibi materyallerin ve veterinerlik hizmeti, bitki ıslah hizmeti gibi hizmetlerin satın alınmasında kullanılmaktadır. Kartla 7 gün 24 saat belirli işletmelerden alışveriş yapabilir veya ATM’lerden kartınızda belirlenen limit oranında nakit çekebilirsiniz.

Başak Kart, faizsiz dönem olanaklarına sahip olduğu gibi genelde de oldukça düşük faizlerle kullanılmaktadır. Bu kartın faiz oranı yıl boyunca %8.75’in üzerine çıkmaz. Diğer banka kartları gibi harcadığınız limitin üzerine büyük bir miktar koyup ödemeniz gerekmeyecektir. Ziraat Bankası Başak Kart Faiz oranları hakkında bilgi edinmek için bankaya başvurabilirsiniz. Aylık faiz oranlarını öğrenerek etkili bir ödeme planı çıkarmanız mümkündür.

2017 yılı Ziraat Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları: 

Ziraat Bankası Kredi Kartı faiz oranları her yıl olduğu gibi 2017 yılında da güncellenmiştir. Bankanın 23.11.2016 tarihinde 2017 yılı için kredi kartı faiz oranları ise EN YÜKSEK AYLIK AKDİ FAİZ ORANI  (NAKİT ÇEKİLİŞİ DAHİL)  ( % )  1,65  ve EN YÜKSEK AYLIK GECİKME FAİZİ ORANI ( % )  2,14  oranıdır.Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde kredi kartı, Kredi Kartı Taksitlendirme ve Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git