Ziraat Bankası Başak Kart Limit Arttırma

Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski bankalarından biri olan Ziraat Bankası, 150 yıla yakın bir süredir çiftçiye destek olmaya devam ediyor. Tarımsal faaliyetleri finanse etmek amacıyla kurulmuş olan banka, aynı vizyonu kurulduğu günden bugüne taşıyor. Son yıllarda hizmete sunduğu Başak Kart bunun en açık örneklerinden biri.

Başak Kart’ın en büyük avantajı çiftçiye yem, tahıl, darı, fide, zirai ilaç gibi tarım faaliyetlerinde gereken materyalleri satın alma olanağı sağlaması. Bu kartla aynı zamanda veterinerlik hizmetlerini satın almak da mümkün olabiliyor. Sadece tarımsal faaliyetler için üretilmiş olan bu kart ATM’lerde veya bankayla anlaşmalı tarım ürün/hizmet tedarikçilerinde kullanılabiliyor.

Başak Kart Nasıl Kullanılır?

Kartı alabilmek için en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmanız gerekiyor. Tarımsal faaliyetlerinizi gösteren belgeler ve ikametgâh, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi kişisel evraklarla banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında kartınız en kısa sürede size yakın banka şubesine veya ikamet etmekte olduğunuz yere yollanacaktır. Herhangi bir kart ücreti ödemeniz de gerekmiyor.

Başak Kart bir kredi kartı değildir. Bankayla anlaşmalı işletmeler dışında herhangi bir yerde kullanım olanağına sahip değildir. Tarımsal faaliyetler için ürün ve hizmet sağlayan işletmelerden ve benzinliklerden bu kartla alışveriş yapabilirsiniz. Ancak bunun dışında gündelik alışverişlerinizde Başak Kart kullanmanız mümkün değildir. Bu bakımdan aşırı harcamalar sebebiyle büyük borçlar altına girme riskiniz bulunmamaktadır.

Kartın Limiti Nedir? Nasıl Arttırılır?

Başvurunuz onaylandığında sizden 1000-100.000 TL arasında bir limit belirlemeniz istenecektir. İhtiyaçlarınıza ve masraflarınıza göre belirlediğiniz limit kartınıza yüklenir. Bu bakımdan kart başvurusu yapmadan önce masraflarınızı hesaplamanız faydalı olacaktır. Ancak Ziraat Bankası Başak kart limit arttırma seçeneğiyle kullandığınız dönem içinde limiti arttırmanız da mümkün.

Eğer tarımsal faaliyetleriniz için yeni masraflar ortaya çıktıysa ve bu masraflar kullanmakta olduğunuz Başak Kart’ın limitini aşıyorsa banka şubesine başvurmanız yeterlidir. Banka çalışanları Ziraat Bankası Başak Kart limit arttırma hizmetiyle yardımcı olacaktır. Burada önceki harcamalarınız ve ödeme tarihleriniz kontrol edilir. Eğer ödemeleri geciktirmemişseniz limit arttırma işleminizin onaylanma ihtimali büyüktür.Etiketler:

Sayfa başına git