Ziraat Bankası Başak Kart Nedir?

Türkiye’de hizmet veren en köklü bankalardan olan Ziraat Bankası her zaman tarımsal üretimi desteklemeye yönelik banka ürünleri ile müşterilerine hizmet vermeyi daha çok amaç edinmiştir. Banka tarafından müşterilerinin hizmetine sunulan farklı ihtiyaçlara yönelik olarak oluşturulan banka ürünlerinden biride Ziraat Bankası Başak Karttır.

Banka tarımsal üretim ile ilgilenenlere finansal destek vermek amacı ile bu kart seçeneğini müşterilerine sunmuştur. Ziraat Bankası Başak Kart Nedir? Banka tarafından müşterilerine sunulan Başak Kart tarımsal üretim ile uğraşan bireysel müşteriler ve işletmeler için finansal destek sağlamak amacı ile müşterilerine sunulan karttır.

Müşteriler Başak Kart ile akaryakıt, tohum, gübre, ilaç, yem, veterinerlik hizmetleri ve bunun gibi birçok tarımsal üretim ile ilgili olan tüm tarımsal girdileri; 5 aya kadar faizsiz dönemlerle ve 18 aya varan vadeler ile kredili olarak alışverişlerinde kartlarını kullanma imkânlarına sahiptirler.

Ziraat Bankası Başak Kart Nedir? Bu kart bankanın müşterilerinin tarımsal kredilerini Başak Kartlarına yükleyerek kredi limitlerini istedikleri zaman istedikleri miktarlarda ATM’lerden nakde çevirmelerine ve Başak Kart üye iş yerlerinden tarımsal girdi alabilmelerine olanak sağlayan müşterilerine kolaylık sağlamak amacı ile sunulan bir banka ürünüdür. Ziraat Bankası Başak Kart özellikleri ise;

  • Başak Kart müşterilerinin tarımsal girdi hizmetlerini faizsiz dönem avantajı ile edinebilmelerine olanak sağlayan bir kart hizmetidir.
  • Tarımsal ürün faaliyetlerinde müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tohum, fide, gübre, zirai ilaç, yem, veterinerlik hizmetleri, arıcılık, seracılık, balıkçılık ve diğer birçok alanda müşterilerin ekipmanlarını ve diğer birçok hizmete Başak Kart üye işyerlerinden 5 aya varan faizsiz dönemler ile edinebilme imkânını müşterilere sunmaktadır.
  • Müşteriler Başak Kart ile ilişkilendirilen kredini tamamını girdi veya hizmet alımlarında kullanabilmektedirler.
  • Faizsiz dönem avantajı üretim faaliyetlerindeki faiz yükünü azalamaya yönelik uygulanan bir avantajdır.
  • Faizsiz dönem sonunda ödenemeyen tutarlar kredi hesaplarına aktarılır ve aktarma tarihinden itibaren faiz uygulanmaktadır.
  • Bankanın ATM ve şubelerinden nakit çekilebilmektedir.
  • Başak Kart ücretli değildir.
  • Hesap özetleri 3 aylık dönemlerle müşterilere ulaştırılmaktadır.

 Etiketler:

Sayfa başına git