Ziraat Bankası Ek Hesapları

Mevcut hesabınızdaki bakiyenin bitmesi sizi zor durumda bırakacaktır. Örneğin belli bir borcunuzdan dolayı hesabınızda bulunan bakiye çekilebilir veya çalıştığınız yer maaşınızı taahhüt ettiği tarihten sonraki bir zamanda yatırabilir. Bu tür durumlarda ciddi zorluklar yaşayabilirsiniz. Bunun geçici bir risk olduğunu düşünseniz bile önlem almanız faydalı olacaktır.

Türkiye’nin en eski bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, müşterilerinin böyle ihtimallere karşı hazırlıklı olabilmeleri ve zor durumda kalmamaları için birtakım çözümler geliştirmiştir. Bankanın geliştirmiş olduğu ek hesap hizmeti sayesinde mevcut hesabınızda bulunan bakiye bittiğinde alışveriş yapma imkânına sahipsiniz. Hesabın limitini ve kullanım alanını tamamen kendiniz belirleyeceğiniz gibi mevcut borcunuz olmadığı sürece iptal de edebilirsiniz.

Ek hesabın temel amacı maaş hesabınızda veya bankamatik kartınızla ilintili hesabınızda bakiye olmadığı zamanlarda zor durumda kalmanızı önlemektir. Ek hesap, maaş ve bankamatik kartıyla ilişkilendirilecektir. Bu hesaptan sağlanan kredi sayesinde gerek mağazalar ve marketlerden gerekse internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı alışverişlere kapatmanız da mümkündür.

Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz bir faturanız varsa, bakiyeniz bittiğinde faturalarınız birikecektir. Elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon faturalarınızı ve ev kiranızı otomatik ödeme talimatıyla yapıyorsanız bakiyeniz bittiğinde bu ödemelerin aksamaması için mutlaka bir ek hesap açtırmalısınız. Bu tür ödemeleri günü gününde yapmadığınızda büyük sorunlar yaşayacağınızı da unutmamanız gerekir.

Ziraat Bankası Ek hesap ile normal hesabınızda yaptığınız her şeyi yapma imkânına sahipsiniz. Alışveriş yapabilir, otomatik ödeme talimatı vererek kira ve fatura gibi ödemelerinizin günü gününe gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte ek hesaptan nakit çekmek ve EFT, havale gibi transferler gerçekleştirerek yakınlarınıza para göndermek de mümkündür. Kredili mevduat hesabı olarak da bilinen bu hesaptan 7 gün 24 saat nakit para çekebilirsiniz.

Kredili mevduat hesabında kullandığınız bakiyeyi daha sonra ödemeniz gerekecektir. Bu hesap için oldukça düşük faizler söz konusudur ve ödemeyi ne kadar erken yaparsanız faiz de o kadar geç işleyecektir. Hesabınızın limitini kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetlerini aramaktır.Etiketler:

Sayfa başına git