Ziraat Bankası Ev Kredisi

Ülkemizde kişiler kendilerine ait bir ev sahibi olmak istemekte olup bu sebeple de yıllar boyunca birikim yapmaktadır. Bankalar arasında mortgage kredisi olan fakat halk arasında ev kredisi olarak geçen bu kredi seçeneği, hemen her bütçeye ve de isteğe hitap etmektedir. Kişilerin öncelikle hangi bankayı tercih edeceklerine karar vermeleri gerekmektedir. Böylelikle bankaların hizmetleri çok daha kapsamlı bir şekilde araştırılmakta ve kişiler kendilerine en uygun olan bankaların avantajlarından faydalanmaktadır. Ev kredisi alabilmek, diğer bütün kredi seçeneklerine nazaran çok daha kapsamlı ve bir o kadar da prosedür gerektiren bir kredi seçeneğidir.

Ülkemizde faaliyet veren bankalar arasında en köklü ve yaygın olan Ziraat Bankası da, diğer bankalar gibi müşterilerine ev kredisi olanağını tanımaya devam etmektedir. Ev kredisi kapsamında kişilere birbirinden farklı hizmetler ve avantajlar da beraberinde sunulmaktadır. Ziraat bankası ev kredisi imkânlarından faydalanmak isteyen kişilere, 120 ay geri ödeme gibi bir olanak da sunulmakta ve böylelikle uzun vadede ev sahibi olmak oldukça kolay bir hal alabilmektedir. Kişilerin satın almak istedikleri konut, banka tarafından temin edilen bir uzman ekspertiz tarafından incelenmektedir. Ekspertiz tarafından belirlenen ev fiyatının % 75’i Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında kişilere verilmektedir. Aynı zamanda kredi çekilerek alınmak istenilen bu gayrimenkul, bankaya ipotek olarak da gösterilmektedir. Kredinin geri ödenmesi süresi boyunca konut kredisi ve zorunlu deprem sigortası da yapılmaktadır. Hayallerindeki eve sahip olmak isteyen çok sayıda kişi, tercihini bu bankadan yana kullanmaya da devam etmektedir.

Ev kredisi gibi büyük bir öneme sahip olmaya başlana kredi seçeneğinde, kişilerin hangi bankayı tercih edecekleri de oldukça önemli bir husustur. Kapsamlı bir araştırma yapma imkânına sahip olan kişiler, kendilerine en uygun olan bankayı tercih etmektedirler. Bu nedenle de her geçen gün daha da fazla sayıda kişi Ziraat Bankası ev kredisine başvurmayı tercih etmekte ve bu durumdan da son derece memnun kalmaktadır. Ziraat Bankası, müşterileri tarafından tercih edilebilmek için sürekli olarak çalışmalarını arttırmaya devam etmektedir.Etiketler:

Sayfa başına git