Ziraat Bankası İkinci El Taşıt Kredisi

Kişilerin bankalardan kullanmış oldukları bireysel ihtiyaç kredisi konularından biride taşıt kredisi seçeneğidir. Bireysel ihtiyaçlara yönelik olarak bankaların sunmuş olduklar uygun kredi olanakları kişilere çok cazip gelmektedir. Bankların sağlamış oldukları kredilerde bireylerin ihtiyaçların ve durumlarına yönelik olarak sunmuş oldukları kredilerin şartları oldukça uygun kredi seçeneklerini içermektedir.

Bankaların bireysel nakit ihtiyaçlarında kişiler için sunmuş oldukları kredi olanakları içerisinde en çok kullanılan araç kredileri hem sıfır araçlar için hem de ikinci el araçlar için bankalar tarafından müşterilere uygun kredi olanakları sağlanmaktadır. Öyle ki bankalar artık taşıt kredilerinde müşterilerinden peşinat talebinde de bulunmamaktadırlar. Bu seçenekler kişilere cazip olarak görünse de kişiler peşinatsız kredi olanaklarından yararlanırken bankaların uyguladıkları faiz oranlarına dikkat etmelidirler. Çünkü peşinatsız kredi seçeneği sunan bankalardan bazıları kredilerin faiz oranlarını oldukça fazla uygulamaktadırlar. Bu da peşinat almayıp faiz oranları ile peşinat ücretini almak amacı ile yapılmaktadır. Bankaların verdikleri kredilerin miktarları araçlara göre değişiklik göstermektedir. Bankalar sıfır araçlarda araç fiyatının %70’ine kadar olan kısmı için kredi olanağı sağlarken, ikinci el araçlarda 10 yaşa kadar farklı oranlarda araç fiyatının bir kısmına kredi desteği salmaktadır. Ziraat Bankası ikinci el taşıt kredisi de banka tarafından müşterilerine sunulan bireysel ihtiyaç kredilerinden biridir. Banka müşterilerine uygun faiz oranları, uygun vade seçenekleri ve uygun geri ödeme planları ile ikinci el araç alımlarında destek sağlamaktadır. Ziraat Bankası ikinci el araç kredisi imkânında banka müşterilerine kredilerde % 1.42 oranında faizli kredi olanağı sunmaktadır. Bankadan alınan sıfır araçlar için peşinat yerine alınan aracın rehini yeterlidir. İkinci el araçlarda ise alınan aracın sigorta teminatı banka tarafından bireylerden teminat olarak alınmaktadır.

Bankaların sunmuş oldukları kredi seçenekleri arasında son dönemde kişiler tarafından en çok kullanılan bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerinden olan taşıt kredisi seçenekleri her kişinin ihtiyacına uygun olarak kişilerin tercihlerine göre belirlenebilmektedir. Kişiler kullandıkları kredilerin vade şartlarını ve geri ödeme planlarını imkânlarına uygun olarak belirme seçeneğini banka taşıt kredilerinde bulabilmektedirler.Bir önceki yazımız olan Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Emekli Kredi Veren Bankalar, Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar ve kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git