Ziraat Bankası Nakit Avans Çekme

Finansal sistemin teknoloji ile beraber gelişmesi ve hayata kolaylık sağlayan ve paraya erişim seçeneklerinde bireye çeşitlilik sağlamak açısından son 20 yıl içerisinde gözle görülür fark yaratmıştır. (ATM’lerin yaygın kullanımı, internet bankacılığı aracılığıyla istenilen işlemlerin anında yapılabilmesi …) Bazı durumlarda kişiler ihtiyaçları kendilerinde bulunduğundan daha fazla nakde ihtiyaç duyarlar. Bu durumda ihtiyaç duyulan fonu kısa sürede bulmakta fazla seçenekleri olmayacaktır. Karşılaşılacak 2 seçenek vardır: 1.si bankaya ihtiyaç kredisi için müracaat etmektir. 2.si nakit avans çekmektir.

Bu işlemden bahsederken şunu bilmek gerekir: Halk arasında ihtiyaç kredisine oranla faiz oranlarının yüksek olması, nakit avans çekme işlemine karşı ciddi önyargı oluşturur. Bu talep boşluğunu fark eden bankacılık sistemi yeni bir yapılaşmaya gitmek durumunda kalmıştır. Bunun sonucunda ortaya çıkan yeni alternatif taksitli nakit avans çekmedir. Son durumda ihtiyaç sahibinin karşı karşıya kaldığı durumda kişi, içinde bulunduğu maddi imkânlar ve ödeyebilme kapasitesine göre rasyonel seçimler yapmak durumundadır. İhtiyaç kredisinde bankanın en uzun vade süresi 36 ay iken, nakit avans çekme işleminde bu süre 5-9 arasında değişmektedir.

Ziraat Bankası Nakit Avans Çekme  durumunda, nakit avans işleminde faiz oranları ihtiyaç kredisinin faiz oranlarına kıyasla yüksektir. Bu işlem sonucunda, avansın geri ödenmediği her gün faiz işleyecektir ve ödenmesi gereken tutara eklenecektir. Bu faize bir de belirli bir oranda kullanım ücreti eklenecektir. Bu kullanım ücreti her şekilde müşteriye yüklenecektir. Bu durumda müşterinin üst limit esnekliği kişiyi kurtarabilir. Çünkü müşterinin sahip olduğu kredi kartının üst limiti nakit avans çekme işleminde üst limit görevi görecektir.

Ziraat Bankası Nakit Avans Çekme  işlemi yalnızca banka şubelerinde yapılmaz. Telefon bankacılığı, ATM’ler veya 444 0 000 numaralı Ziraat Bankası Çağrı Merkezi ile de bu hizmetten yararlanılabilir.

Nakit avans çekme işlemiyle kullanıcının avantajlı olduğu durumları sıralayacak olursak:

-Bankayla bire bir işlem yapılmadığından zaman kaybı olmayacaktır,

-Bir banka şubesi kullanılmadan kolaylıkla ve çok kısa sürede işlemler gerçekleştirilebilir,

-İşlem gerçekleştirilirken herhangi bir ücret ödenmez.Etiketler:

Sayfa başına git